Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
110 sporcu Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

110 sporcu Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü

14 Mayıs 2019 - 307 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor»110 sporcu Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü
110 sporcu Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü kuşak terfi sınavı yaptı. Sınavda, 110 sporcu bir üst kuşağa geçmek için ter döktü.

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, kuşak sınavlarının yılda 3 defa yapıldığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Tekvando Federasyonumuzun faaliyet programında olan 2019 yılı 2. Dönem kuşak terfi sınavı komisyonunda, Komisyon başkanlığını görevini siyah kuşak 6. dan Olarak ben yapıyorum. Ordu bölge antrenörlerimizden İlker Helvacıoğlu eşliğinde sınavımızı gerçekleştirdik. Kuşak terfi sınavları Ocak, Mayıs ve Eylül ayında olmak üzere yılda 3 defa gerçekleşmekte.”

2019 yılı 2. Kuşak terfi sınavına giren sporcular ve kuşakları ile ilgili bilgi veren Arslan, ”Sınavlarımıza 15 sporcumuz beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 25 sporcumuz sarı kuşaktan yeşil kuşağa, 18 sporcu yeşil kuşaktan mavi kuşağa, 22 sporcumuz mavi kuşaktan kırmızı kuşağa ve 30 sporcumuz kırmızı kuşaktan kırmızı-siyah kuşağa yükseldi.”dedi.

Arslan konuşmasında şunları kaydetti, “Kuşak terfi sınavları tekvandoda olmazsa olmazdır. Tekvando da kuşak olmazsa sporcunun çalışmasının da bir anlamı yok. Çünkü müsabakalara girebilmesi için küçüklerde kırmızı kuşak, büyüklerde kırmızı siyah olması gerekiyor. Antrenör olabilmesi için Siyah Kuşak 2. dan, Hakem olabilmesi için siyah kuşak 1. dan olması gerekiyor.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika