Dolar : Alış : 18.4862 / Satış : 18.5195
Euro : Alış : 17.6711 / Satış : 17.7029
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1670 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ailelere 25 bin TL korona yardımı!

16 Nisan 2020 - 176 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Ailelere 25 bin TL korona yardımı!
Ailelere 25 bin TL korona yardımı!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; ailelere 25 bin liraya kadar maddi yardım sağlanacağı ifade edildi.

Ailelere 25 bin TL korona yardımı! 

Korona virüsü salgını nedeniyle çeşitli destek paketleri hayata geçirildi. Bunun ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ailelere 25 bin liraya kadar maddi yardım sağlanacağı ifade edildi.

Açıklama yapıldı

Bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere çeşitli yardımlar yapılıyor. Bu yardımların başında gıda ve nakit yardımları geliyor. Konu ile ilgili olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere 25 bin liraya kadar maddi destek sağlanıyor.

Bakanlık tarafından 25 bin liraya kadar yapılacak barınma yardımı başvuru şartları da açıklandı. Konu hakkında barınma yardımı adı altında oturulamayacak derece eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapılacağı ifade edildi.

Şartlar belli oldu

Yardım alacak ailelere verilen yardım evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapımı, prefabrik ev yapımı ve ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılacağı belirtildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından barınma yardımı için başvuru yapacak olan vatandaşlarda aranan şartlar şöyle belirtildi:

18 yaşından büyük olmalı,

-Ailenin geliri net asgari ücretin 1/3’ünden fazla olmamalıdır. Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (701,32 TL) az olan haneler

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika