Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ALTINORDU’DA 341 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2191 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ALTINORDU’DA 341 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

30 Ocak 2023 - 61 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»ALTINORDU’DA 341 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
ALTINORDU’DA 341 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Şehir tarihinin en büyük ağaçlandırma seferberliğini gerçekleştiren Altınordu Belediyesi son iki yılda 341 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Altınordu’nun sadece bu gününü değil yarınlarını da planladıklarını belirten Başkan Aşkın Tören, “kadim kültürümüzden ilhamla yeşil kalkınmayı tüm çalışmalarımızın merkezine yerleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

61 BİN NARENCİYE FİDANI İLE ORDU’NUN TARİHİ MİRASI YENİDEN CANLANIYOR

Altınordu Belediyesi, geçmişte meyve bahçeleri ile anılan Ordu’nun Altınordu’nun tarihi mirasını bugüne taşıyarak yeniden canlandırıyor. Şehir merkezinde devam eden fidan dikim seferberliğinde son iki yılda 61 bin narenciye fidanı toprakla buluşturuldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz fidan kampanyasında Ordunun endemik türü olarak kabul edilen limon mandalina ve kamkat portakalından oluşan fidanlar Altınordu kent merkezinde yerini aldı. Okullar, kamu binaları, parklar, yeşil alanlar ve kullanım dışı âtıl araziler ve toplu site bahçeleri ile başlayan ilk etap narenciye fidanı dağıtımında 20 BİN fidanın toprakla buluşturulduğu yeşil seferberliğin ikinci etabında ise 41 BİN narenciye fidanı daha 22 merkez mahallede vatandaşlar eliyle toprağa kavuştu.

Daha yaşanabilir çevre ve “daha yeşil Altınordu” hedefiyle İki etapta 61 BİN narenciye fidanı kent merkezinde hayat bulurken kırsalda ise 280 BİN ceviz fidanı boy verdi.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “BİZLER, ‘YARIN KIYAMETİN KOPACAĞINI BİLSENİZ BİLE ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİNİZ’ DÜSTURUNA SAHİP BİR MEDENİYETİN MENSUPLARIYIZ”

Yeşil seferberlik çalışmalarını değerlendiren Başkan Aşkın Tören, kent merkezinde narenciye de hedefin 100 bin ila 150 bin fidan dikilmesi olduğunu söyledi.

İnsan yaşamı için sürdürülebilir ve yeşil bir çevrenin önemine dikkat çeken Başkan Aşkın Tören, “İnsan sağlığı ve yaşam kalitesinin arttırılmasında şehrin sahip olduğu yeşil alan nicelik ve niteliği önemli bir etkendir. Ketin mevcut yeşil kimliğini korunmasına ve yeşil varlığın artırılmasına yönelik yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan Yeşil tarım ile organik tarımı yaygınlaştırmaya, yeşil kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmeye bir taraftan da yeşil varlığı koruyup çoğaltarak gelecek kuşaklara aktarmaya gayret ediyoruz. Bizler, ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz’ düsturuna sahip bir medeniyetin mensuplarıyız. Yeşil seferberliğimiz dalga dalga büyüyerek yayılacak ve hem şehrimizin hem ülkemizin hem de dünyamızın geleceğine nefes olacak” diye konuştu.

Hem muhtarlar hem de vatandaşlar ücretsiz fidan dağıtımlarından çok memnun olduklarını belirterek fidanları toprakla buluşturacaklarını belirtiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika