Dolar : Alış : 7.8412 / Satış : 7.8553
Euro : Alış : 9.3868 / Satış : 9.4037
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1045 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ARPACIOĞLU YENİDEN TALİP OLDU

12 Kasım 2018 - 197 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»ARPACIOĞLU YENİDEN TALİP OLDU
ARPACIOĞLU YENİDEN TALİP OLDU

Ünye Eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu yeniden aday olmak için Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Eski Başkan Arpacıoğlu görevde olduğu süre boyunca Ünye’nin birçok ihtiyacını çözdüğünü ve yeniden bu hizmetlerine devam etmek istediğini söyledi.

Ünye Ak Parti İlçe Başkanlığında düzenlenen adaylık başvurusu öncesi konuşan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı,” Bugün burada teşkilatımıza aday adaylığını açıklamak üzere gelmiş olan Ahmet Arpacıoğlu’na  hoş geldiniz diyerek saygılarımı sunuyorum. Bugün Ak Parti’de mutlulukları hep birlikte yaşıyoruz. Aday adayı arkadaşlarımız ve hemşerilerimizle birlikte güzel süreçler yaşıyoruz. Aday adaylığı olarak başlanılan bu süreçte adaylık ve daha sonra da yerel yönetimler seçimi olacak. Aday açıklandığında da hep birlikte adayımıza destek vererek seçimlere girip Ünye’mize güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz” dedi.

Görevde kaldığı süre boyunca bir çok hizmet yaptığını ve yeniden Ünye için hizmet etmek istediğini söyleyen Ünye Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Arpacıoğlu,” Bugün Ak Partimizin 2023-2071 hedefine giden yolda bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de adaylık müracaatları süreci işlemeye başladı. Bizde bu uğurda yola çıkmış, içinde Ünye’ye hizmet sevdası olan adaylık müracaatı yapan aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum ve 2 gün önce yaşanan olay sonucunda şehit olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum.”diye konuştu.buyuk-ilgiyle-aday-oldu-10

Ünye’nin hizmetlerini el birliği ile çözüme kavuşturduğunu söyleyen Eski Başkan Arpacıoğlu,”Bizler Ünye’ye hizmet etme fırsatı bulmuş ve Ünye’de 10 yıl hizmet etmeye çalışmış, Ünyelilerle beraber bu mücadeleyi vermiş bir arkadaşınızım. Ünye’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılamış, doğu-batı arıtma tesisleriyle Ünye’nin turizmine ciddi katkı sağlamış, toptancı halini geçilemeyen bir alandan ferah bir alana çevirmiş, otogarıyla, itfaiye binasıyla, içme suyu arıtma tesisleriyle, meydanıyla, Atatürk Parkıyla birçok sahada Ünye’nin çok acil ihtiyaçlarını sizlerle beraber çözme fırsatı bulmuştuk.” şeklinde konuştu.

Ünye’nin önümüzdeki dönemde acil ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Arpacıoğlu,”Geçtiğimiz dönemlerde bizlere fırsat verdiler ve bizde kendimizi hep onların yanında hissettik. İnşallah halk uygun görürse bu güzel Ünye’ye yaptıklarımıza ilave olarak hizmet etmek arzusuyla bir kez daha aranızdayım. Ünye’nin önümüzdeki dönem çok acil yapılması gereken konulardan birisi Akkuş-Niksar Caddesi’ni rahatlatmaktır. Ben belediye başkanlığım döneminde Tabakhane Deresi’nin bir tarafında 37 binayı kamulaştırdım ve Ünye’ye yaklaşık o dönemde yaklaşık 10 milyon dolarlık kamulaştırma bedeli ödedim. Ünye’ye 120 dönüm yer kazandırdım. Akkuş-Niksar caddesinin alternatif yolunu nasip olursa bir tarafını yaptığımız gibi diğer tarafını da kamulaştırıp hizmete açıp orayı rahatlatacağız. Allah izin verirse bu caddeyi trafiğe kapatıp tramvay yolu yapmak istiyoruz. Ünye’nin meselelerinin neler olduğunu biliyorum. Ünye’de gitmediğim köy, mahalle kalmamıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde de ilk günkü aşkla hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Bugüne kadar halka hizmeti Hakka hizmet gibi yapmaya çalıştık ” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika