Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Başkan SOBİ “Manyetik siyah kum koruma altına alınmalı” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Başkan SOBİ “Manyetik siyah kum koruma altına alınmalı”

16 Nisan 2020 - 348 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Başkan SOBİ “Manyetik siyah kum koruma altına alınmalı”
Başkan SOBİ “Manyetik siyah kum koruma altına alınmalı”

2005 yılından bu yana yaptıkları tüm faaliyet ve çalışmalarda sektörün kronikleşmiş sorunlarının kesin çözüme kavuşturulması için mücadele ettiklerini belirten Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Korumalı Turizm Master planının önemine dikkat çekti.

15-22 Nisan Turizm Haftasının, öncelikle Ünye, Ordu, bölge ve ülke turizmimize ve tüm işletmecilerie hayırlı ve bol kazançlı sezon olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, hafta kapsamında yaptığı açıklamasında şunları söyledi;“Derneğimizi kurduğumuz 2005 yılından bu yana yaptığımız tüm faaliyet ve çalışmalarımızda hazırladığımız raporlarda sektörümüzün kronikleşmiş sorunlarının kesin çözüme kavuşturulması için mücadele ettik.

Otellerle ilgili sorun aciliyet arz ediyor

Özellikle oteller bölgemizin en önemli ve aciliyet arz eden iki sorunundan biri, kanalizasyon altyapısının bitirilmesi ve deniz tahribatının önüne geçilmesi için dalga kıran yapılması önem arz etmektedir. Parçalı halde bulunan sanayi tesislerinin Kentimizin Resmi Turizm Kenti Kimliği gözönünde bulundurularak, yapılacak olan Ünye Organize Sanayi Bölgesine taşınma mecburiyeti getirilmesi kentimizin insani yaşam kalitesini arttıracak hayati bir çalışma olacaktır. Bunun yanında kentimizin giriş kapısı pozisyonunda bulunan

Sarı bant, kentimize ulaşımı kolaylaştıracaktır

Batı girişine tak veya giriş görseli ve acilen ‘sarı bant’uygulaması ile kentimize ulaşımın kolaylaştırılması, çöpten arındırılan ancak atıl durumda bulunan alanın rehabilitasyonu, eski vizyonuna kavuşturulan Çınarsuyu bölgesinin, kamp, karavan, aqua park ve mavi bayraklı plaj alt yapısının tamamlanarak 2020 sezonuna eksiksiz başlaması sağlanmalıdır. Yıllardır atıl bulunan Çamlığın hazırlanan projenin hayata geçirilmesi ile halkımızın hizmetine sunulması kentimizin Turizm Kimliği için önem arz etmektedir. Kent içi ve kent dışı turistik, tarihi ve kültürel değerlerimizin yön tabelaları yapılması gerekiyor. Asarkaya Kent Ormanımızın ve At Hanının anayol giriş ve yön tabelaları yenilenerek sahaların yeni sezona hazırlanması gerekmektedir.

Manyetik siyah kum koruma altına alınmalı

Derneğimizin önderliğini yaptığı Ünye manyetik siyah kumunun korunması için hassasiyet gösterilmesi. Yıllardan beridir talep ettiğimiz Turizm Zabıtası’nın2020 yılı turizm sezonunda hayata geçirilmesini bekliyoruz. Devletimizin son yıllarda yaptığı desteklemelerin doğru planlanmadığını ve sahanın gerçek sahipleri olan turizm sektörünün istek, beklenti ve taleplerini karşılamadığını düşünüyoruz. Tüm bu sorunların kesin çözümü olan Korumalı Turizm Master Planı ”nınaciliyetle hayata geçmesi sektörün ve Ordu Turizminin sürdürülebilirliği açısından hayatı önem taşımaktadır.

2020 Turizm sezonunun tüm sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika