Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Boztepe Yaza Hazırlanıyor - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Boztepe Yaza Hazırlanıyor

01 Şubat 2020 - 223 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Boztepe Yaza Hazırlanıyor
Boztepe Yaza Hazırlanıyor

Ordu Boztepeyi yaza daha güzel olması için Ordu Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını hızla devam ettiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, 530 rakımlı Boztepe’de çalışmaların nisan ayına kadar bitirilmesinin hedeflediğini belirterek, “Yaz gelmeden insanlar rahatlıkla Boztepe’de yürüyebileceği bir alana kavuşmuş olacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi şehrin en önemli seyir teraslarından biri olan Boztepe’de değişim yaşatacak projelere devam ediyor. Vatandaşlara doyumsuz bir Ordu keyfi yaşatmak için Boztepe’de hummalı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsimi gelmeden çalışmaları tamamlayarak hizmete sunmayı amaçlıyor.  ‘Boztepe Bulutlara Dokunun Çevre Düzenlemesi ve Taş Duvar Yapım İşi’ ile ‘Boztepe Satış Birimleri Büfe ve Peyzaj Düzenleme Projeleri’ni yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp,  yetkililerden bilgi alarak çalışmaların hızlandırılması talimatı verdi.

“Boztepe’de sağlıklı ve düzenli mekânlar oluşacak”

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Boztepe Bulutlara Dokunun Projesi’nin çevre düzenlemesini gerçekleştirmek, oradaki rekreasyon alanlarını düzenlemek, ayrıca Boztepe’de yayalaştırma projesini hayata geçirmek için ekiplerimiz çalışıyor. Teleferik üst istasyonundan itibaren seyir alanına uzanan rahat bir yaya yolu oluşturmak için projenin alt yapısını ihale ettik. 600 metre mesafede YEDAŞ’ın çalışmaları tamamlandı. Müteahhide talimat verdik. Nisan ayı içerisinde çalışmaları tamamlamayı amaçlıyoruz. Yaz gelmeden insanlar rahatlıkla Boztepe’de yürüyebileceği bir alana kavuşmuş olacak. Yayalaştırma projesi tamamlandıktan sonra da yine nisan ayı içerisinde planladığımız satış birimlerinin de yapımı tamamlanmış olacak. El sanatlarının yanı sıra yöresel ürünlerin satışının da yapılabileceği bu alan sayesinde Boztepe’deki çirkin görüntü ortadan kalkacak, sağlıklı, düzenli mekânlar oluşacak. Seyir terasının önü de açılacak. Bulutlara dokunun projesi de otopark alanının olacağı bir proje olacak. Proje sayesinde vatandaşların araçlarını park edebileceği bir alan oluşturulmuş olacak. Hepimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

94 araçlık otoparka sahip

Toplam 11 bin 159 metrekare proje, 4 bin 100 metrekare peyzaj alanına sahip Boztepe Bulutlara Dokunun Çevre Düzenlemesi ve Taş Duvar Yapım İşi Peyzaj Düzenleme Projesi kapsamında 371 metre taş duvar, 94 araçlık otopark projesi, çevre aydınlatma projesi, yağmur suyu ve alt yapı projeleri hayata geçirilecek.

Yüzde 60’ı tamamlanan projede taş duvar imalatları tamamlandı. Yağmur suyu hatları bitirilmek üzere. Saha betonu döküm işlemi devam ediyor. Sonrasında taş döşeme imalatına başlanacak. Projenin şubat içerisinde tamamlanması planlanıyor.

600 metre aks üzerinde projelendirildi

Boztepe’ de mevcutta araç yolu olarak kullanılan ortalama 7 metre genişliğinde ve 600 m uzunluğunda aks üzerinde proje çalışması yapılan Boztepe Satış Birimleri Büfe ve Peyzaj Düzenlemesi Yapım İşi kapsamında ise alanın tamamı kontrollü olarak araç trafiğine kapatıldı.  Yürüyüş aksı olarak planlanıp projelendirilen alan içerisinde ayrıca düzensiz olarak satış yapan tezgâhlar için yeşil çatılı, tip mimari model belirlenerek toplamda 27 adet satış birimi tasarlandı. Alt yapı çalışması, elektrik ve yağmur suyu hattı çalışmaları tamamlanan proje kapsamında saha betonu için tesviye çalışmaları da devam ediyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika