Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
“Çamlık, beton yığınına dönüşmeyecek” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

“Çamlık, beton yığınına dönüşmeyecek”

13 Mart 2019 - 254 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»“Çamlık, beton yığınına dönüşmeyecek”
“Çamlık, beton yığınına dönüşmeyecek”

AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, Çamlık’la ilgili Ünye’nin hassasiyetlerini bildiklerini ifade ederek, “Çamlık asla beton yığınına dönüşmeyecek. Güzelleştirilerek Ünyelilere hizmet etmeye devam edecek.” dedi.
Seçim çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, çalışmalar kapsamında ev ziyaretleri yaparak vatandaşlarla bir araya geliyor. Her gittiği mahallede büyük bir coşku ve ilgiyle karşılaşan Tavlı, vatandaşların taleplerini göz önünde bulunduracaklarını vurguluyor. Çamurlu Mahallesi’ndeki ev ziyaretinde, yeni dönemde şeffaf yönetim ve ortak aklın birinci öncelikleri olacağını belirten Tavlı, biz yaptık oldu mantığını ortadan kaldıracaklarını söyledi.
-“Çözülemeyecek sorun kalmayacak”-
Vatandaşlardan kendisine ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler’e destek isteyen Tavlı, “Büyükşehirle ve Ünye’yle hükümetle aynı istikamete bakan biz çizgi üzerinde hareket edersek hizmetlerde bu istikamet üzerine artar ve gelişir. Bunun için Ünye’de şahsıma büyükşehirde ise Bakanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler’e desteğinizi bekliyoruz. Buradan Ankara’ya güçlü bir mesaj yolladığımızda çözülemeyecek sorun kalmayacaktır.” dedi.
-“Çöp alanı, millet bahçesi olacak”-
Akçay’da bulunan vahşi depolama alnının kaldırılarak vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade eden Tavlı, şunları söyledi:8c6d6b49-7110-4ebf-85fc-7e5e78fe514e
“Ünye’nin girişindeki vahşi depolama alanını oradan kaldıracağız. Büyükşehir belediye başkan adayımızla yaptığımız istişare sonucunda o alanı millet bahçesi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 3 ay içerisinde çöp ayrıştırma tesisi devreye alındığında artık vahşi depolama alanına çöp dökülme hadisesi ortadan kaldırılacak. Çöp ayrıştırma tesisini çöp depolama tesisi olarak algılayan vatandaşlarımız var. Bu kesinlikle böyle değildir. Ünye’ye çöp ayrıştırma tesisi kurulurken Altınordu ilçesindeki çöp ayrıştırma tesisini gezdik, inceledik evlerle arasında sadece bir yol var. Ne koku nede rahatsız edici bir durum söz konusu değildi ki Ünye’de kurulan tesis Altınordu’da kurulan tesisten teknolojik olarak daha üstün bir tesis olacak. Ünye’mizin geçmişinden bugüne kadar nahoş bir görüntüsü olan Akçay girişimiz çok güzel bir şekle gelecek, milletin hizmetine kazandırılacak.”
-“Çamlık, Ünyelilerin arzu ettiği nitelikte olacak”-
Çamlık’ın Ünyelilere hizmet etmeye devam edeceğini belirten Tavlı, “Çamlık asla beton yığınına dönüşmeyecek. Ünyeli hemşerilerimizin arzu ettiği nitelikte, Ünyelilerin en güzel şekilde istifade edebileceği bir yer halinde kalacak. Güzelleştirilerek Ünyelilere hizmet etmeye devam edecek.” diye konuştu.
-Bisiklet ve yürüyüş yolu-
Sahile yeni bisiklet ve yürüyüş yolları kazandıracaklarını ifade eden Tavlı, büyük cami etrafının da düzenleneceğini belirterek, şöyle konuştu:
“Nuriye Mahallemizden otogar yanına kadar gelen bir bisiklet yolumuz vardı. Bunun güzergahını otogarın yanından Yunus Emre Parkı’na kadar hem bisiklet yolu, hem de yürüyüş yolu olarak 71dd8cdb-8653-4624-a993-8aedf949c2fbuzatacağız. Bu şekilde sahilimiz güzel bir görüntüye kavuşturulacak. Bunun ikinci aşaması Çamlık ile Gölevi Mahallesi arasında olacak. Bu şekilde Ünye sahili çok daha modern, çok daha güzel bir görüntüye kavuşacak. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Hilmi Güler Ünye’ye geldiğinde büyük cami etrafındaki vatandaşlarımızla ve esnaflarımızla sohbet ettik. Vatandaşlarımız o bölgeyle ilgili taleplerini bize iletti. Büyükşehir belediye başkan adayımız o bölgeyi çok güzel bir projeyle, şehrin ortasında bulunan alana yakışır bir şekilde dizayn edileceğini söyledi.”
-“Sokak hayvanları için yeni yer yapılacak”-
Projelerinin tüm canlıları kapsadığını ifade eden Tavlı, “Projelerimiz tüm canlılara hitap edecek şekilde olacak. Sokak hayvanlarımızla ilgilide projemiz var. Akçay mevkiindeki çöplükte, hoş olmayan bir ortamda olan hayvan barınağımızı daha sağlıklı bir ortama taşıyacağız. Bu şekilde karayoluna yakın bölgedeki hayvanları oradan uzaklaştırarak oluşan tehlikeleri de ortadan kaldıracağız.” dedi.

-“OSB ve fakülte yeri tamam”-
Ünye’de yıllardır hayali kurulan projelerin bir bir çözüme kavuşturulduğunun altını çizen Tavlı, “Ünye’de bu dönemde Organize Sanayi Bölgesi meselesi halledilerek çalışmalar hız kazandı. OSB Ünye’nin yıllardır hayali idi. 5 milyon liralık kamulaştırma bedeli ödenerek büyük bir yol kat edildi. 2019 yılında da diğer kamulaştırma bedelleri bitirilecek. Kısa sürede hayata geçirilmesi için altyapı ve üstyapı çalışmaları hızla yapılacak. Aynı şekilde üniversite alanının kampüs meselesi çözüme kavuşturuldu. Havalimanının fakülte yeri için geçici tahsisi, kati tahsise dönüştürülerek o meselede çözüme kavuştu. Yakın gelecekte binaların yükselişine şahit olacağız.” diye konuştu
-“Büyüklerimizden aldığımız güçle, hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız”-
Kolları sıvayarak Ünye’ye hizmet etmek için yola çıktıklarını belirten AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, hizmetlerin yapılmasında destek olanlara teşekkür ederek, şunları söyledi:
“Tüm bu yatırımların ve yapılacak olan yatırımların Ünye’ye kazandırılmasında bizlere destek olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan Vekilimiz Ünyeli Hemşerimiz Sayın Numan Kurtulmuş’a, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımı Sayın Mehmet Hilmi Güler’e, Dışişleri Bakan Yardımcımız, bu bölgenin evladı Sayın Yavuz Selim Kıran’a, çok değerli milletvekillerimize, değerli büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Kolları sıvayarak Ünye’ye hizmet etmek için yola çıktık. İnşallah değerli büyüklerimizden ve hemşerilerimizden aldığımız güçle Ünye’mize hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız.”
Tavlı, ev ziyaretinin ardında dolmuş kooperatiflerini ziyaret ederek taşımacılık yapan esnafların sorun ve isteklerini dinledi.
Ziyaretlere AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Cumhur İttifakı’nın teşkilat mensupları da katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika