Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
“Çamlık’ın doğasını bozacak projelere izin vermeyeceğiz” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

“Çamlık’ın doğasını bozacak projelere izin vermeyeceğiz”

29 Temmuz 2020 - 212 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»“Çamlık’ın doğasını bozacak projelere izin vermeyeceğiz”
“Çamlık’ın doğasını bozacak projelere izin vermeyeceğiz”

Saadet Partisi Ünye ilçe Teşkilatı, Ordu İl ve ilçe teşkilatlarının katılımı ile Ünye Çamlık’ta basın açıklaması düzenleyerek Çamlık’ın doğasını bozacak tüm projelere karşı olduklarını ve izin vermeyeceklerini söyledi.

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin ‘ Parti olarak çamlık için istek ve hedeflerimiz şunlardır. İmar planının kesinlikle değiştirilmesi, ticari alandan çıkartılıp eski haline dönüştürülmesidir. Çamlık bölgesinin rehabilite edilmesi. Eğer ki belediyelerin buna bütçesi yoksa Ünye halkına devredilsin. Ünye halkının sonuna kadar çamlığa sahip çıkacağından eminiz. Çamlığın ranta çevrilmemesi. Ünyelinin haricinde herkesin de rahatlıkla çamlığa gelip ailesiyle birlikte vakit geçirebileceği bir yerdir. Çamlık girişinde gördüğümüz farklı araç plakalarından anlıyoruz ki çamlık sadece Ünye’nin değil, Ordunun, Türkiye’nin hatta Avrupa’nındır’ dedi.

Saadet Partisi Fatsa İlçe Başkanı İsmail Koçan ‘Çamlığın ranta değil halka açılması gerektiğini düşünüyoruz. Daha önce ki dönemde de ağaçların kesilmesine nasıl karşı çıktıysak şimdi ki dönemde de karşı çıkıyoruz’ dedi.

Saadet Partisi Altınordu İlçe Başkanı Bahri Alışarlı ‘Hilmi Bey sermayenin adamı değildir. Ünye insanının sevdiği ve saygı gösterdiği bir insandır. Hilmi Bey sermayenin sesini değil, Ordu ve Ünye insanın sesini dinleyeceğine yürekten inanıyorum’ dedi.

Saadet Partisi Gülyalı İlçe Başkanı Halil Cebeci ‘Yeşil ve mavinin buluştuğu Ünye’nin ranta yenik düşmesini istemiyoruz’ dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Üyesi Av. Kerim Ateş ‘Çamlıkla ilgili mevzunun iki unsuru var. İlk olarak Çamlığın hukuki korumaya ihtiyacı var. Diğeri ise fiili koruma. Hukuki korumanın faydası her belediye başkanı değiştiğinde seçmenin elinin kalbine götürerek acaba çamlığa bir şey yapacaklar mı korkusunu kaldırır. Fiili koruma ise çamlığı öldürmemek adına sürdürülebilir bir projeye ihtiyacı var. Bisiklet yolu ile ilgili olarak biz projeyi sorduğumuzda bize anlatılanlar ile yapılanlar arasında farklılıklar var’ dedi.

Saadet partisi Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz ‘ Bir şehrin yöneticisi, belediye başkanı sadece o şehirde ki insanların değil o şehirde yaşayan bütün canlıların, ağaçların, denizde yaşayan balıkların, böceklerin, kuşların, sokakta ki taşında belediye başkanıdır. Bundan dolayı dengeli bir şekilde hayatı idame etmeniz gerekir. Diyelim ki çamlığı ortadan kaldırdınız, Bolaman vadisini ortadan kaldırdınız, Boztepeyi ortadan kaldırdınız, nasıl bir hayat sürdürüp nasıl hayatı devam ettireceksiniz? Sayın Hilmi Gülere buradan çağrı yapıyorum; çamlığa dokunmayın, Ünye’nin sahiline dokunmayın, Fatsa’nın sahiline dokunmayın, Altınordu’nun sahiline dokunmayın, Bolaman Vadisi’ne dokunmayın’ dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç ‘Ya doğa ve toplum dostu belediyecilik yaparsınız ya da asfalt ve beton belediyeciliği yaparsınız. Maalesef Ordu Büyükşehir Belediyesi asfalt ve beton belediyeciliği yapıyor. Bisiklet yolu dedikleri yol aslında rant yoludur. Bisikler bir gezenti aracı değil bir ulaşım aracıdır. Sayın Hilmi Güler bu yanlıştan vazgeçmelidir. Denizin bittiği yerde kum başlar. Kumun bittiği yerde çimen başlar. Ama Karadeniz’de denizin bittiği yerde beton başlıyor. Ekoton canlıların geçiş bölgesidir. Ekoton öldürüldü. Ekoton’da yaşamsal döngü çok fazla olur ama Karadeniz’e yapılan dolgularla yaşam döngüsü kalmadı’ dedi.

Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika