Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ceren’in katili ‘iyi hal’den yararlanamayacak - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ceren’in katili ‘iyi hal’den yararlanamayacak

14 Aralık 2019 - 224 kez okunmuş
Ana Sayfa » olay - asayiş»Ceren’in katili ‘iyi hal’den yararlanamayacak
Ceren’in katili ‘iyi hal’den yararlanamayacak

Ordu’da, geçen hafta üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç’un (35), ‘iyi hal’ olarak bilinen ceza indiriminden faydalanmaması talep edildi.

Altınordu ilçesinde 3 Aralık tarihinde Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları öğrencisi Ceren Özdemir’i, doğum gününe 3 gün kala bıçaklayarak ölümüne sebep olan katil zanlısı Özgür Arduç, kendisini yakalamak isteyen iki polis memurunu da yaralamıştı. Cinayet zanlısı Özgür Arduç hakkında, Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Canavarca hisle kasten öldürme” ve “Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs (iki kez)” suçlarından Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesine iki ayrı iddianame ile kamu davaları açıldı. İddianamelerde ayrıca, şüpheli hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 62. maddesi uyarınca ceza indirimi uygulanmaması da talep edildi.
’İyi hal uygulanmasın’ talebi 

Ordu Barosu Başkanı Avukat Haluk Murat Poyraz, yaptığıORDU’DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ CEREN ÖZDEMİR’İ BIÇAKLAYARAK ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN KATİL ÖZGÜR ARDUÇ’UN 13 SAYFALIK İDDİANAMESİNİN DETAYLARI OKUYANLARI ŞOK ETTİ. İDDİANAMEDE YER ALAN KATİLİN İFADESİNİN BİR BÖLÜMÜNDE “CEREN ÖZDEMİR ÖLMÜŞSE BIÇAK GÖREVİNİ YAPMIŞTIR” DEMESİ KAN DONDURDU. (SELİM KUŞCU/ORDU-İHA)

açıklamada katil zanlısı hakkında, savcılığın kamuoyunda ‘iyi hal’ olarak bilinen indirimin uygulanmaması talebinde bulunduğunu ifade ederek, “İki tane ayrı dava var. Birinci dava, Ceren Özdemir’e karşı işlenen cinayet suçu nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 82/B Maddesi’nde belirtilen ‘Canavarsa hisle öldürme’ eylemine uyan ağırlaştırılmış müebbet cezası ile cezalandırılması için kamu davası açıldı. Savcılık makamı iddianamesinde, kamuoyunda ‘iyi hal’ olarak bilinen indirimin uygulanmamasını da ayrıca talep etti” dedi.

Polis memurlarını kasten öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet“
İkinci dava da yakalama işlemi sırasında polis memurlarına karşı gerçekleştirilen eylem nedeniyle ‘adam öldürmeye teşebbüs’ (iki kez) suçundan dolayı iki ayrı suçtan cezalandırılması için kamu davası açıldı” diyen Baro Başkanı Poyraz, “Bu davada da ağırlaştırılmış müebbet talep ediliyor. Ama suç teşebbüs aşamasında olduğu için 13-20 yıla kadar hapis uygulanması bekleniyor. Savcılık makamı iddianamesinde yine kamuoyunda ‘iyi hal’ olarak bilinen indirim maddesinin uygulanmamasını talep ediyor” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika