Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
CHP Ünye İlçe Başkanı Maral Yeniden Başkan! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

CHP Ünye İlçe Başkanı Maral Yeniden Başkan!

15 Ocak 2020 - 236 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»CHP Ünye İlçe Başkanı Maral Yeniden Başkan!
CHP Ünye İlçe Başkanı Maral Yeniden Başkan!

CHP Ünye İlçe Teşkilatı olağan kongresinde mevcut başkan İsa Maral, yeniden seçilerek güven tazeledi.

Kapalı zarf usulü yapılan seçimde ilçe Başkanı İsa Maral tek liste olarak girdiği seçimde güven tazeledi.

Divan başkanlığını CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in yaptığı kongrede, 187 delegeden 140’nın oyunu alan Maral başkan seçildi.

Kongreye, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP İl Başkanı Yusuf Furtun, İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, CHP ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan olağan genel kurul toplantısında divan başkanlığına, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz seçildi.

2017-2020 yılları faaliyet raporu ve gelir gider bütçe cetveli okunarak kabul edildi. Ardından protokol konuşmaları yapılarak seçime geçildi.  Seçimde tek liste seçime giren İsa Maral yeniden CHP Ünye ilçe başkanı seçildi.

İsa Maral’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Köksal Atay, Naciye Aydın, Faik Ayhan, Kanan Okumuş, Mustafa Poyraz, Taynur Sencar, Hatice Taşdemir, Mustafa Tonkal, Sefa Usta, Ayfer Soytürk Yeşilova.”

 

“Topyekun Bu Mücadeleye Hazırız”

Seçimin ardından tebrikleri kabul eden CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral, “CHP’nin olağan kurultay sürecinde önce Ünye’de delege seçimlerimizi yaptık. Delege seçimleri çok büyük olgunluk içerisinde geçti. Seçilen delegeler bugün burada demokrasi şöleni ile ilçe yönetim kurulunu seçtiler. Biz Ünye’de bu seçimde birlik ve beraberlikle ileriye, Türkiye’nin çağdaşlaşması yönünde ki çalışmalarını bütün hızıyla devam ettireceğiz. Eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi tamamlamak için ilçe yönetimine aday olmuştum. Bu eksikleri gidererek önümüzde ki ilk seçimde olağan gördüğümüz CHP iktidarına hazırlık yapacağız. Bu amaçla Ünye’de birlik ve bütünlüğü sağladığımızı düşünüyorum. Partimizin bütün kırsal kesimdeki üyeleri ile şehir merkezinde ki üyeleri ile topyekun bu mücadeleye hazırız.” dedi.

 

“İttifak Yapmak Zorundayız”

Kongreye katılan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel genel kurul  toplantısında, 31 Mart yerel seçimlerine değinerek, “Ordu’da iki yerde aday çıkarmadık ittifak yaptık ki ittifak yapmak zorundayız. İttifakı 24 Haziran seçimlerinde de yaptık ve faydasını gördük. Anayasa referandumunda da yaptık. Bundan sonra da yapmak zorundayız. Aday sürecinden sonra Ünye’de Berkay Torunoğlu kardeşime ve birlikte hareket eden, sahada belki de Ordu coğrafyasında en iyi ittifak çalışmasını yürüttüğümüz değerli kardeşlerimize ve ittifak ortaklarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

“Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi devlet mekanizmasını felç etti”

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu kongrede, “Partimizin kongre sürecinin başladığı bu dönem ülkemize de derin bir ekonomik ve siyasal krizin yaşandığı bir döneme denk geldi. Siyasi ve ekonomik paradigmalarda kırılmaların ve büyük dönüşümlerin yaşanacağı bir dönemdeyiz. Artık rant sağlamak için satılacak kamu varlıkları tükendi. Kurulan sistem halkımıza sırtını döndü. Yoksulluk ve sefaletle onu baş başa bıraktı. “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” adı altında kurulan sistem devlet mekanizmasını tamamen felç etti. Bu kırılmaların da tetikleyicisi işte budur. İşte bu dönemde partimize ve inandığımız parti programımıza hızlı bir şekilde iktidar seçeneği haline geldi. Bu nedenle bu tüm kongrelerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü bu kongrelerde ortak akıl ve kolektif irade ile alacağımız kararlar, yapacağımız seçimler bizi iktidara götürecektir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika