Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Gençler sordu Şahin cevapladı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2191 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Gençler sordu Şahin cevapladı

22 Mart 2019 - 277 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Gençler sordu Şahin cevapladı
Gençler sordu Şahin cevapladı

MAVİ İLE YOLCULUK

SP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı İdris Naim Şahin, “Denizden yolcu taşımayla ilgili Büyükşehir olarak projemiz var. Vatandaşlarımızın ulaşım ağını geliştirmek amacıyla deniz otobüsü tabir edilen araçlardan bir veya mümkünse iki taneyi yaptırıp hizmete almayı düşünüyoruz” dedi.

Saadet Partisi (SP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı İdris Naim Şahin, gençlerle bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen programla gençler tarafından kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Şahin, gençlere ışık oldu. Yoğun katılımın olduğu toplantıda gençlere başkan seçildiği takdirde hayata geçireceği projeleri anlatan Şahin, deniz ulaşımıyla ilgili kendisine yöneltilen DSC_6815 (600 x 397)soruya şu cevabı verdi:

KOMŞU İL VE İLÇELERE DENİZ YOLUYLA ULAŞILACAK

“Denizden yolcu taşımayla ilgili Büyükşehir olarak projemiz var. Ordu sınırlarında Ünye’de gemi imalatına yönelik tersane var. Şu anda da fazla bir işi yok. Hem oraya iş verebilmek hem de vatandaşlarımızın ulaşım ağını geliştirmek amacıyla deniz otobüsü tabir edilen araçlardan bir veya mümkünse iki taneyi yaptırıp hizmete almayı düşünüyoruz. Bu çerçevede Ordu sınırlarıyla sınırlı olmaksızın, Samsun ile entegre olmayı, Ordu-Samsun arasında, ihtiyaç olursa Ordu-Giresun arasında yani komşu ilçelerimiz ve kendi ilçelerimizde yolcu alıp indirmesi suretiyle taşımacılığa başlamak istiyoruz. Denizden yararlanan bir Ordu olmalı artık. Bunu da artık sloganlaştırdık. Üç-beş sene önce havadan, karadan bütün yollar Ordu’ya çıkıyor diyorduk, şimdi ise havadan, karadan, denizden bütün yollar Ordu’ya çıkar sloganımızı geliştirdik. Bunun da altını dolduracağız. Bizim iki feribotla başlayacağımız deniz taşımacılığı yazın turistik açıdan büyük bir rağbet göreceği şeklinde bir raporumuz var. Talep olursa biz DSC_6895 (600 x 397)güzergahımızı Ordu’dan İstanbul’a uzatmayı da düşünüyoruz. Ama her halükarda zararına da olsa bu deniz taşımacılığı işletmesini hayata geçireceğiz. Kâra geçecek nokta gelmeyeceğini gördüğümüzde doğal olarak geri çekileceğiz. O zararı devam ettiremeyiz.”

SOKAK HAYVANLARINA DOĞAL BARINAKLAR KURULACAK

Sokak hayvanları ile ilgili yöneltilen soru karşısında, hayvanların doğasına uygun barınaklar inşa edileceğini kaydeden Şahin, “Sokak hayvanları yerel yönetim olarak kapsama alanımızda olan canlıların çok önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Özellikle bu sokaktaki hayvanlarımızdan köpekler daha sonra kediler ikinci planda kendini göstermektedir. Bütün dünyada olduğu gibi ne yazık ki köpekler çok öne çıkan, sahip çıkılması gereken zor durumda olan sokak hayvanlarıdır. Türkiye’de epey bir uğraş veriliyor, sivil toplum kuruluşları bu konu da duyarlılık gösteriyor. Sonuçta sokaktaki hayvanlarımız ne yazı ki belediyelerimizin bir takım eksik diye bileceğimiz çabaları, sivil toplum kuruluşlarının iyi niyetli ancak yetersiz çalışmalarının sonucunda yeterli korumaya alınabilmiş değiller. Dolayısıyla sokak hayvanları konusu doğasına ve bilime uygun çözüm bekleyen bir konu olarak önümüzde. Bu da benim bir yurttaş olarak ileri derecede dikkatimi çeken bir konudur. Bununla birlikte belediye yönetimini devir aldığımız andan itibaren öncelikli konularımızdan bir tanesidir. İlçe belediyeleriyle entegrasyon içerisinde, ilçelerin bulunduğu sınırlar dahilinde, öncelikle Altınordu, Fatsa, Ünye’de hem insan yoğunlunun hem de buna paralel olarak hayvan varlığı yoğunluğunun bulunduğu ilçelerden başlayarak sahipsiz olan hayvanları kendi doğarına daha uygun barınaklar oluşturarak, merkezi koruma alanlarına almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

İdris Naim Şahin, daha sonra seçim çalışmalarını Perşembe ve Fatsa ilçelerinde sürdürdü. Burada vatandaşlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Şahin, sorunları dinledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika