Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Gençlerin Yeni Cazibe Merkezi Olacak! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 31.2392 / Satış : 31.2955
Euro : Alış : 33.7797 / Satış : 33.8406
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Gençlerin Yeni Cazibe Merkezi Olacak!

06 Şubat 2022 - 91 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Gençlerin Yeni Cazibe Merkezi Olacak!
Gençlerin Yeni Cazibe Merkezi Olacak!

Ünye Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dikkat çeken yatırımlarından biri olarak öne çıkıyor. Bayramca Mahallesi’nde 7 dönüm üzerine konuşlandırılmış olan Ünye Gençlik Merkezi yerleşkesi gençlerin her türlü sosyal imkanları bulabileceği donatılar ve fiziki imkanlarla şehrin cazibe alanlarından biri oldu.

Gençlik Merkezi Müdürü Kasım Avcı, 40’ın üzerinde kurs ile 7 gün 24 saat hizmet veren merkeze 7-26 yaş arası gençleri davet etti.

11 aydır Ünye Gençlik Merkezi Müdürü olarak görev yapan Avcı, basın toplantısı düzenleyerek sportif faaliyetlerden kültür sanata, edebiyata, okçuluğa varana kadar her türlü imkanı barındıran merkez hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

40 Kurs, Haftalık Yaklaşık 2500 Kişi

Ünye Gençlik Merkezindeki kurs faaliyetleri ve yaş aralıklarına değinerek açıklamalarına başlayan Avcı, şöyle konuştu:

“7-26 yaş arası gençlerimizin neye ihtiyaçları varsa ya da neye ilgileri varsa bunu karşılamak adına Ünye Gençlik Merkezimizin faaliyetleri devam ediyor.  Matematik kursundan, teknoloji sınıflarına, resim, ebru, gitar gibi çalışmalar dahilinde 40 kursumuz aktif olarak çalışmalarına devam ediyorlar. Şehrimizin gençlerinin buradaki etkinliklerine katılımlarını sağlamak gayesindeyiz. Yaz kış demeden her dönem çeşitli kurslarımız ve sportif çalışmalarımız var. Fiziki yapı olarak binamızın her türlü ihtiyacını karşılamış olduk. Burasını bir eğitim kurumu, öğrenci kabul eden bir mekan olarak düşünmeyin. Kurs bazında bakarsak 40 kursumuz var ve haftalık 2500 kişi civarında giriş çıkış var buraya. Buradan 7 ve 26 yaş aralığı grubundakiler ister spor faaliyetleri isterse kurs anlamında Ünye Gençlik Merkezimize gelebilirler.”

“Gençler Burada Kendilerini Bulacaklar”

“Kurslarımıza gelip de katıldıkları çeşitli yarışmalarda Türkiye geneli dereceler kazanmış öğrencilerimiz de var.” diyen Avcı, buradaki amacın yarışma yapmaktan çok eğitimsel faaliyetlere katkı sunmak olduğunu ifade etti.

Avcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Buraya kimler gelecek, kedi gördüğü zaman korkan bir çocuğumuz buraya gelince kedileri sevecek. Müzikle ilgilenen, robotik kodlama öğrenmek isteyen, sanatın her dalına ilgi duyan gençleri buraya bekliyoruz. Bizim sıcak çayımız çorbamız her daim var. Edebiyattan sanata kültüre her alanda imkanlarımız var burada. Burasını bir yaşam kompleksi gibi görmek gerekir. Gençlik merkezinde hayatın her alanından kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Gençler burada kendilerini bulacaklar.”

Gençlik Lideri: “Kamp ve günü birlik geziler düzenliyoruz”

Gençlik Merkezi’nin saha faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan gençlik lideri Ebru Koç Alp ise,

Özellikle yaz aylarında deniz ve doğa kampları gerçekleştiriyoruz. Deniz kamplarımıza 10-15 yaş arası, doğa kamplarımıza ise 15-26 yaş aralığındaki gençlerimizi kabul ediyoruz. Ülkemizin 81 bölgesinde gençlik kampları var ve programlara katılan gençlerimiz bu bir haftalık kamp süresince her türlü sosyal imkanlardan faydalanabiliyorlar. Ünye Gençlik Merkezi olarak da bütün gençlerimizi bu yaşam alanına bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ünye Gençlik Merkezi, basketbol ve voleybol gibi aktif çalışma alanlarının yanı sıra okçuluk üzerine de çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanı sıra bina çevresindeki spor sahaları ve gezi alanları yine gençlerin rahatlıkla uyum sağlayacağı şekilde dizayn edilmiş.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika