Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
GÖLKÖYLÜ ELEKTRİK İŞÇİLERİNİN HAYATI FİLM OLACAK - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2189 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

GÖLKÖYLÜ ELEKTRİK İŞÇİLERİNİN HAYATI FİLM OLACAK

30 Ocak 2023 - 57 kez okunmuş
Ana Sayfa » YAŞAM»GÖLKÖYLÜ ELEKTRİK İŞÇİLERİNİN HAYATI FİLM OLACAK
GÖLKÖYLÜ ELEKTRİK İŞÇİLERİNİN HAYATI FİLM OLACAK

Elektrik hatlarında çalışan Ordu Gölköylü işçilerin yaşam öyküsü sinema filmi oluyor. ‘Işığın Hikayesi’ isimli film Ordu Gölköy ve gurbette çekilecek.

Ordu’nun Gölköy ilçesinden binlerce kişi Türkiye’nin hatta dünyanın birçok yerinde yüksek gerilim hattında çalışarak, birçok yerin elektriğe bağlanmasını sağlıyorlar. Meydana gelen kazalarda çok sayıda can kaybı da veren Gölköylü işçilerin hayatları ve yaşadıkları beyaz perdeye aktarılıyor.

“Işığın Hikayesi” isimli filminin senaristi Uğur Akça, yönetmen Ümit Ulu ve Ordu Gölköylü yapımcı Hayretin Yavuz, filmin çekileceği Gölköy’de araştırma yaptı. Elektrik işçileriyle görüştü.

Yapımcı Hayrettin Yavuz Işığın Hikayesi adını taşıyan yapımla ilgili açıklamalarda bulundu. Filmin 75 yıllık yaşam öyküsü olduğunu belirten Hayrettin Yavuz, “Drama, macera, ölüm, sevgi, aşk, kavuşma, trajedi, komedi, gece yaşantısı, ayak oyunları, devlet, ana yürekleri, taşeron, alt taşeron, ekip çalışanlar yer alacak. Film Gölköy’ün doğal platosunda çekilecek. 120 dakikalık uzun metrajlı sinema filmi olacak” dedi.

Senaryonun yazıldıktan sonra çekimlere başlanacağını bildiren Yavuz, “TRT akreditasyonlu iç ve dış yapımlar senaristi Uğur Akça, uygulayıcı yapımcı Ümit Ulu Ordu ilimizde sinema filmi için çalışmalar yapmak üzere İlimize teşrif ettiler. Bizleri gururlandıran sahanın kıymetli değerleri ile istişare ederek böyle bir çalışmaya başlamasından dolayı mutlu olduğumuzu ifade ederken, ofisini açan kıymetli basınımız Ahmet çelenk’e ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum”

Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Ünye Haber Takip Gazetesi

BENZER HABERLER

Ünye Doğa Okulları

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika