Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
GÜNDOĞDU’DAN SERT SÖZLER - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 31.2392 / Satış : 31.2955
Euro : Alış : 33.7797 / Satış : 33.8406
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

GÜNDOĞDU’DAN SERT SÖZLER

01 Ekim 2020 - 213 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»GÜNDOĞDU’DAN SERT SÖZLER
GÜNDOĞDU’DAN SERT SÖZLER

Milli konularda devleti suçlamanın ana muhalefet partisine yakışmadığını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk mezardan çıksa ilk iş sizi mezara gömer” dedi.

AK PARTİ İkizce İlçe Teşkilatının 7.olağan Kongresinde bir konuşma yapan AK PARTİ Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 90 yılık siyasi bir partinin bir türlü tek başına iktidara gelemediğini , her fırsatta milletin ali menfaatine bir şey olduğu zaman hemen bunun karşısında duruş sergilediğini söyleyerek örnekler verdi Milletvekili Gündoğdu bu CHP ,Türkiye Cumhuriyeti devleti Libya’ya gider niye Libya’ya gittin der, Akdeniz’e ineriz niye indiniz der, Suriye’de uydu bir devlet kurmak isterler ona müdahale ederiz niye Suriye’ye girdiniz derler ,yani bu CHP’nin muhalefet anlayışı bu ülkenin menfaatine ve geleceği ile alakalı değildir dedi.

Ekonomik krizden nemalanmaya çalışıyorlar

Milletvekili Gündoğdu CHP ile ilgili eleştirilerini devam ederek CHP ekonomik kriz olur alkış tutarlar, 2015 yılındaki ekonomik sarsıntısında dolar 10 TL. olacak hevesiyle iş tutarlar yani Türkiye’deki ekonomik krizden nemalanmak isteyen bir CHP var, dedi.

Ecevit’in gerisindeler

Gündoğdu CHP es kaza 1974 yılında bir iktidara geldi o zaman Rahmetli Ecevit Kıbrıs Barış harekatını yaptı. Bugünkü CHP ise Ecevit’in kemiklerini sızlatmaktadır tespitinde bulunarak neden , çünkü; Türkiye Libya’da hak ve menfaatlerini koruyor , o günde Kıbrıs’ta hak ve menfaatlerimiz vardı Ecevit bu hamleyi yaptı ama onlar Ecevit’ten de geri zihniyette bu ülkenin dış güçlerle , dışarı ile mücadele etmesine her zaman mani oluyorlar dedi.

Atatürk mezardan çıksa ilk sizi mezara gömer

Milletvekili Gündoğdu , Sıcak bir gelişme olan Azerbaycan- Ermenistan arasındaki sorunlara değinerek , CHP’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı olan Ünal Çeviköz’ün açıklamalarına sert tepki göstererek, bu şahsiyet Türkiye Cumhuriyeti devletini adeta ahlaksızca , Fütursuzca, seviyesizce , suçlayarak diyor ki, Türkiye’deki bazı güçler Azerbaycan da cihatçı gönderiyor diyor, yani bu Ülkeyi suçluyor bu ahlaksızlıktır, Milli konularda Türkiye Cumhuriyeti Devletini suçlamak ana muhalefet partisi gibi bir partiye asla yakışmaz , Türkiye Cumhuriyeti Devletini silah veriyor diye suçluyorsun utan be , biraz insanda utanma olur sıkılma olur , CHP ‘nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk mezardan çıksa ilk sizi mezara gömer, neden biliyor musunuz diyen Milletvekili Gündoğdu Kurtuluş savaşı esnasında Azerbaycan’da kurulan dernekler Türkiye Cumhuriyetinin yanında olmuşlar ve Kars üzerinden yardım göndermişler bizimle omuz omuza mücadele etmişlerdir . Elbette biz Azerbaycan ‘ın yanında olacağız kimin yanında olacağız Ermenistan’ın mı yanında olacağız diye tepkisini dile getirerek, biraz insanda haysiyet olur , onur olur, bunu can Azerbaycan dediğimiz iki devlet bir millet dediğimiz can Azerbaycan’a yapıyorsunuz , 30 yıldır bir mücadele var orda , elbette Ermeniler Azeri topraklarını işgal etmişlerdir. Şimdi o toprakları terk edecekler başka bir çaresi yok ,Ermeniler yıllardır orda katliam yaptılar , masum bebekleri katlettiler, Ermeniler Türkiye’de de yıllar öncesinden aynısını yaptılar , şimdi tutuyorlar Ermeniler Azerbaycan a saldırıyor , Azerbaycan ordusu karşılık verip Ermeniler sıkışınca da Ana Muhalefet Ermeni ağzıyla konuşuyor , bu nasıl bir mantık , üzülmemek kahrolmamak elde değil ,onun için biz sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olacağız , sonuna kadar destek vereceğiz, Ermeniler Karabağ topraklarını terk edecekler , terk edene kadar da bu mücadele devam edecek, Gerekirse çağrı yapıldığı takdirde nasıl ki Azerbaycanlı kardeşlerimiz bize geldiyse bizde onlara seve seve savaşmaya gideriz diye CHP’ye meydan okuyarak utanın sıkılın bu millete bir gram faydanız olsun dedi.

Bölgenin ve Türk İslam coğrafyasının hamisi Recep Tayyip Erdoğan’dır

Milletvekili Gündoğdu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu bölgenin bu milletin hamisi olduğu içinde her zaman söz söyleyecektir bir daha söylüyorum bölgenin ve Türk İslam coğrafyasının hamisi Recep Tayyip Erdoğan’dır Cumhurbaşkanımız mazlumların, mağdurların, gariplerin yanındadır. Türkiye her zaman mağdur ve gariplerin yanındadır diyen Milletvekili Gündoğdu Türkiye mazlumlara dünyada 7 Milyar dolar ile en fazla yardım yapan birinci ülke durumundadır” dedi.

Ünye KENT Haber Merkezi 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika