Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
GÜREL, “YAŞLILARIMIZA HÜRMET CENNETİN ALTIN ANAHTARLARINDAN BİRİDİR” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

GÜREL, “YAŞLILARIMIZA HÜRMET CENNETİN ALTIN ANAHTARLARINDAN BİRİDİR”

22 Mart 2019 - 253 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»GÜREL, “YAŞLILARIMIZA HÜRMET CENNETİN ALTIN ANAHTARLARINDAN BİRİDİR”
GÜREL, “YAŞLILARIMIZA HÜRMET CENNETİN ALTIN ANAHTARLARINDAN BİRİDİR”

Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında yaşlılarımızın hepimizin hürmette kusur göstermemesi gerektiren değerlerimiz olduğunun altını çizdi.

18-24 Mart Yaşlılar haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada Türk milletinin ananevi geçmişinde yaşlılara sevgi ve saygı olduğunu söyleyen Gürel, büyüklerimizin bizleri büyüten, yetiştiren ve aynı zamanda tecrübeleri ile geleceğimize ışık tutan kıymetli varlıklarımız olduğunu söyledi.

Yaşlılarımıza hürmet konusunun dinimizce de çok önemsendiğini, gerek Ayet-i Kerimelerle gerekse Hadis-i Şeriflerle büyüklerimize önemin vurgulandığını söyleyen Gürel, İsra Suresi 23.Ayette Allah’ın (C.C) Çünkü Rabbin, kendisinden başkasına kulluk etmemenizi ve anaya babaya iyilik etmenizi buyurmuştur. Eğer onlardan biri veya her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ererse, onlara öf bile deme, azarlama onları ve onlara güzel ve iyi söz söyle” buyurduğunu,  Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in ise “Annesi veya babası ya da her ikisi yaşlılık dönemlerinde kendisi yanında bulunup da onların hoşnutluğunu alarak cenneti kazanamayan kişiye yazıklar olsun.” gibi Hadis-i Şeriflerle tavsiyelerde bulunduğunu kaydeden Gürel, bu minvalde herkesin büyüklerine gereken değeri vermesi gerektiğini belirtti.

Ünye’de Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi işbirliği ile kapsamlı ve modern bir huzurevi projesinin önümüzdeki dönem hayata geçirileceğini de sözlerine ekleyen Gürel, “Bu vesile ile 18-24 Mart Yaşlılar haftasını en içten dileklerimle kutluyor, değerli büyüklerimizin ellerinden muhabbetle öpüyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika