Dolar : Alış : 7.8080 / Satış : 7.8221
Euro : Alış : 9.4134 / Satış : 9.4304
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1046 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Hilmi Güler Ünye’de SKM Açılışına Katıldı

07 Mart 2019 - 92 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Hilmi Güler Ünye’de SKM Açılışına Katıldı
Hilmi Güler Ünye’de SKM Açılışına Katıldı

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, baba ocağı Ünye’de SKM açılışı öncesi miting yaptı. Güler konuşmasında “Ünye, Karadeniz’in bir incisiydi. Bu yatırımlarla birlikte artık bölgenin pırlantası olacak. Bu konuda şeref sözü veriyorum” dedi.

 Tavlı’dan Gönül Belediyeciliği Vurgusu

Ak Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, “bugün Ünye’de Allah’ın izni ile 31 Mart yerel seçimlerde sahip çıkmaya, sandıktan en güçlü şekilde çıkmaya var mısınız?” diyerek Ünyelilerden destek istedi. Tavlı, “2002 yılında çıktığımız bu yolda bugüne kadar geldiğimiz yolda tüm seçimlerde en güzel desteklerinizi verdiniz. 31 Mart seçimlerinde de sandıkları patlatacağınıza inanıyorum” dedi.Hilmi-Güler-Ünyede-SKM-Açılışına-Katıldı-10

 Enginyurt: “Ak Parti İle Bir Olmak Onurdur, Şereftir”

Ünye’de ki mitingde konuşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 31 Mart seçimlerinin bekâ meselesi olduğuna dikkat çekerek, “Elinde ülkücü kanı olanlarla bir arada olmaktansa AK Parti ile bir olmak onurdur, şereftir bizim için. Türkiye 31 Mart’ta beka için milli karar, Cumhur için istikrar’ diyecek. Cumhur ittifakının yüzde 50’nin üzerinde oy alarak inanıyoruz. Aranıza girmek isteyen fitne sokmak isteyenlere fırsat vermeyin. Sayın Cumhurbaşkanımızın başını yere eğdirmemeye söz veriyor musunuz? Biz Cumhurbaşkanımızdan razıyız rabbim de razı olsun inşallah” diye konuştu.

Hilmi Güler: “Ünye Karadeniz’in Pırlantası Olacak”

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı olduğu dönemde baba ocağı Ünye ilçesine doğalgaz, içme suyu başta olmak üzere birçok hizmetlerde bulunan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sözlerine “Canım Ünye’m, hatıram, baba ocağım” diye başladı. Ünye’yi sevenleri, Ünye’ye hizmet edenleri saygıyla selamladığını belirten Güler, yeni dönemde Ünye ilçesine önemli, stratejik hizmetler yapacaklarını açıkladı.

Hilmi-Güler-Ünyede-SKM-Açılışına-Katıldı-9Bu dönemi gönül belediyeciliği dönemi olarak hedeflediklerini belirten Güler, “Gönül belediyeciliği felsefesi şu. Buraya ben demeye gelmedim, sen demeye gelmedim, ben yok, sen yok siz varsınız. Ünyeliler var. Gönül belediyeciliği budur. Ünye’ye çok hizmetler yapacağız. Önce doğalgazı getirdik. Aslında 10 yıl önce gelmişti ama bazı aksaklıklar sebebiyle size geç ulaştırıldı. Ünye’nin içme suyunu getirdik. Çalışmalarımız saymakla bitmez. Şimdi yeni dönemde limanı daha çok büyüteceğiz. Konteyner limanı haline getireceğiz. Ünye yeni dönemde bir liman merkezi olacak. Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırma parasını çıkardık. Orada çok güzel ürün ve üretimler gerçekleşecek. Orada üretilen ürünler konteyner limanı ile dünyaya ihraç edilecek. Ünye, Karadeniz’in bir incisiydi. Bu yatırımlarla birlikte artık bölgenin pırlantası olacak” dedi.

“Adil ve Şeffaf Olacağız”Hilmi-Güler-Ünyede-SKM-Açılışına-Katıldı-8

Ünye’nin vizyonunun bilinenden daha fazla olduğunu, bu sebeple ufuk ve vizyonun geniş tutulması gerektiğini de vurgulayan Güler, “Ünye’nin komşusu Fatsa değil, Terme, Çarşamba değil. Ordu’nun komşusu Samsun, Giresun, Sivas, tokat değildir. Ordu’nun komşusu Odessa, Bakü, Moskova, Bükreş’tir. İşte Ünye’de bu ülkelere ihracat yapacak yeni üretim sahaları açacağız” ifadelerini kullandı.

Güler, Ünye’de asla istismar ve ihmale göz açtırmayacaklarını da vurgulayarak, “Bizim belediyecilik anlayışımız, bütün işlerimizi adilane, ortak akılla, şeffaflıkla yapacağız. Hiçbir grubun, hiçbir zümrenin adamı olmadan yalnız ve yalnız sizlerin elemanı olarak yapacağız. Burada herhangi bir kanunsuz harekete göz açtırmayacağız. Bunu özellikle bilin” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Güler ve beraberindekiler SKM açılışını gerçekleştirdi. Güler Ünye’de bir dizi esnaf ziyaretlerinde de bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika