Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
İlküvez’deki çöp nöbetine gece yarısı operasyonu! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.1039 / Satış : 27.1528
Euro : Alış : 28.8483 / Satış : 28.9003
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

İlküvez’deki çöp nöbetine gece yarısı operasyonu!

28 Mart 2020 - 184 kez okunmuş
Ana Sayfa » olay - asayiş»İlküvez’deki çöp nöbetine gece yarısı operasyonu!
İlküvez’deki çöp nöbetine gece yarısı operasyonu!

Çaybaşı İlçesi İlküvez Mahallesi Kepçeli yaylasındaki katı atık bertaraf tesisine Büyükşehir Belediyesi tarafından dökülen çöpü protesto eden ve yeni çöp dökülmesini engellemek üzere tesis önünde nöbet tutan bölge sakinlerini asker gözaltına aldı.

Yaklaşık 4 aydan bu yana aralıksız gece gündüz nöbet tutan ve daha önce debir çok kez müdahale edilen, gözaltı yaşayan bölge sakinleri vazgeçmemiş, buradaki nöbetlerini sürdürmüşlerdi.

27 Mart gece sabaha karşı saat 00: 04 sıralarında Ordu ve Tokat’ta bağlı askeri birliklerden geldiği ifade edilen çok sayıda asker, bölge sakinlerinin nöbet tuttuğu tesis önündeki çadırlarda bulunan 25 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan bölge sakinleri Yoğunoluk Karakolu’na sevk edildi. Gözaltına alınanlara 1000’er TL para cezası kesilerek serbest bırakıldığı belirtiliyor.

Askerlerin bölge sakinlerinin beklediği çadırları yıktığı, alana kimseyi yaklaştırmadığı öğrenilirken, bölgeye ulaşan yolların araç trafiğine kapalı tutulduğu, çok sayıda bölge sakininin yaya olarak nöbet tutulan alana girmek üzere geldiği, askerlerin bölge sakinlerini alana sokmadığıifade ediliyor..

Yapılan müdahalenin, koronavirüsle mücadele kapsamına evde kalınması gerektiği halde, burada insanların bir araya geldiklerinin gözlendiği ve bu yüzden yapıldığı söyleniyor.

Diğer taraftan tesiste yapılacak düzenleme işini alan müteahhide ait iş makinelerinin de müdahale sonrası tesis alanına girdiği ve çalışmaya başladığı belirtildi.

Şu anda çöp nöbeti tutulan alan asker tarafından tutulurken çok sayıda ölge sakinin alana girmek üzere toplandığı ve askerle bölge sakinleri arasında tartışma yaşandığı gözleniyor.

ÜNYE KENT HABER

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika