Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Milletvekili ENGİNYURT “18 yıldır yolda bir şey yapılmamış” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2191 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Milletvekili ENGİNYURT “18 yıldır yolda bir şey yapılmamış”

23 Haziran 2020 - 233 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Milletvekili ENGİNYURT “18 yıldır yolda bir şey yapılmamış”
Milletvekili ENGİNYURT “18 yıldır yolda bir şey yapılmamış”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 18 yıl önce milletvekili olduğu yıllardaki Ünye-Akkuş-Niksar yolunun aynen durduğunu belirterek, “Ünye-Akkuş-Niksar Yolu için herkes söz verdi. Öyleyse 7 milletvekili toplanalım, Ulaştırma Bakanına gidelim, Cumhurbaşkanına çıkalım ve bu yol bir an önce bitsin, diyelim.

552 projeden çıka çıka Ünye Limanı çıktı

Birileri 552 projem var dedi, projeden çıka çıka Ünye’ye konteynır limanı çıktı. Ünyeliler de sevinçten uçuyor. O kadar mutlular ki, 12 yıl sonra konteynır limanı yapılacak, diye. Peki konteynır limanının gelmesi için arka yol bağlantılarının olması gerekmiyor mu? Kimse sormuyor; arkadaş bu konteynırı buraya kim getirecek? Sivas’a, Tokat’a, Kayseri’ye nasıl gidilecek? Yol mu var? Samsun’da koskoca konteynır limanı dururken, adam niye Ünye’ye gelecek?

18 yıldır yolda bir şey yapılmamış

Dolayısıyla bizim milletvekili olarak görevimiz; Ünye’yi ayağa kaldırmak, canlandırmaksa, o zaman Ünye-Akkuş-Niksar Yolu bir an önce bitirilmeli. Ben 2000 yılında milletvekiliydim, hala bizim genişlettiğimiz şekilde duruyor. 18 yıldır yamanın ötesinde bir şey yok. Sade yama yapılıyor. Öyle milletvekiliyim diyerek, yan gelip yatarak bu işler olmuyor” şeklinde konuştu.

“Kimse hayal satmasın”

Ünye’deki açıklamalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler eleştirenMHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; “Büyükşehir Belediye Başkanı kaz, koyun dağıtacağına Ünye’ye balık ve un fabrikası yapsın” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i Ünye’deki açıklamaları sırasında çok sert eleştiren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şöyle konuştu: “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı kaz, koyun dağıtacağına Ünye’ye balık ve un fabrikası yapsın. Bize kimse hayal satmasın. Biz bunları söyleyince bazı arkadaşlar efendim cumhur ittifakı zarar görüyor, diyor. Niye zarar görüyor Cumhur İttifakı? Sayın Cumhurbaşkanı her yere Sayın Devlet Bahçeli ile gidiyor. Her zaman Devlet Bahçeli ’ye itibar ediyor ama Ünye’de, Fatsa’da Ordu Büyükşehir’de aynı kıymeti MHP’nin belediye meclis üyeleri, MHP’liler görmüyor. Niye görmüyor dediğimizde; efendim biz bu Ordu’yu birlikte yönetelim dedik. Onun için CHP’lileri de aramıza alıyoruz. Size oyu CHP’liler mi verdi?

Sizi CHP mi seçti?

Biz seçtik. Mitinglere biz geldik. Biz sizden aş, iş istemiyoruz ama bir itibar göstermenizi istiyoruz. Bize itibar göstermeyenler CHP vekillerini en iyi yerde karşılayıp, kapıya kadar yolcu ediyorlar. CHP’ye hizmet etmek için yarış halindeler. Tamam ayrım yapılmasın ama bu CHP, İstanbul’da, Adana’da, Mersin’de, Ankara’da AK Partili ile MHP’li bırakmadı işten atmadık. Sana işten at da demiyorum ama AK Parti’nin bayrağını asan, minibüsünde yatan çocukları da almadınız işe. Kimleri işe aldınız diye bakıyoruz; dümeni yerinde olan, 10 katlı binası olan, babasının serveti 50 yıl yetecek olanların çocukları işte ama gariban, ihtiyacı olan, evine ekmek götüremeyene sahip çıkılmamış.” ORDU OLAY

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika