Dolar : Alış : 18.3702 / Satış : 18.4033
Euro : Alış : 17.9431 / Satış : 17.9755
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1670 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Okullarda En Büyük Görev Okul İdaresi Ve Öğretmenlerde

04 Eylül 2021 - 177 kez okunmuş
Ana Sayfa » sağlık»Okullarda En Büyük Görev Okul İdaresi Ve Öğretmenlerde
Okullarda En Büyük Görev Okul İdaresi Ve Öğretmenlerde

Ordu Tabipler Odası Başkanı Dr. Ali Coşkun 2021- 2022 Eğitim öğretim Yılının 6 Eylül pazartesi günü başlaması nedeniyle aşılanmanın önemine dikkat çekerek en kritik döneme gireceğimizi söyledi.

Coşkun, okuldaki öğretmen ve öğrencilerin hepsinin aşılanmadığına dikkat çekerek, bulaş riskinin fazla olduğunu söyleyerek, Öğrenciler arasında ki virüs yayılımının en aza indirilmek konusunda da asıl görevin idareci ve öğrencilere düştüğünü vurguladı.

Öğretmenlerin ve çalışan personellerin sadece PCR testi ile korunamayacağına dikkat çeken Dr. Ali Coşkun yaptığı açıklamada şunları söyledi. ‘’ Gerçekten hepimiz tedirgin bir şekilde bekliyoruz ve inşallah ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmayız. Fakat bunun için bir takım önlemler almamız gerekiyor. Bütün öğretmenlerimizin aşılı olması gerekiyor. Okulda çalışan temizlik personelinden tutun, kantinde çalışan kişilere dâhil bütün personelin aşılı olması lazım. Sadece PCR testi yaptırmakla okula gidilirse bulaşıcı riskinin engellenebileceğini düşünmüyorum. Bulaşma riski ancak kişiler aşı olursa, virüs günü az olacağı ve hastalığı çok hafif geçirecekleri için ancak bu şekilde engellenebilir. Çünkü PCR’ ler biliyoruz ki yüzde yüz doğru netice vermeyecektir. Belki PCR’ si negatif çıkan bir hasta gizli bir pozitif hastadır ve siz bunu tespit edemeyebilirsiniz. Dolayısıyla PCR’ın mecbur değil fakat aşını mecbur olması gerekiyor”

Okullarda En Büyük Görev Okul İdaresi Ve Öğretmenlerde

Coşkun, eğitime başlarken okullardaki önlemlerin alınmasında en büyük görevin okul idaresi ve öğretmelerde olduğunu söyleyerek, ‘’ Okullara bir takım önlemler alınarak girilmesi gerekiyor. Burada en büyük görev okulların ve sınıfların sevki idaresinde görev yapan müdür ve öğretmenlerimize düşüyor. Çünkü çocuklarımız müdür ve öğretmenlerimize emanet. Hepsi aydın kişiler ve hastalığın ne olduğunu bilen kişilerdir. Bu kadar geçen zaman içinde koruma tedbirlerinin de bu kadar detaylı anlatıldığını görerek birçok kazanım elde etmişlerdir. Okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz hem sınıflarındaki havalandırmaya ve öğrenci sıkışıklığının azalmasına dikkat ederlerse, hem de dışarıdan okulda girişte yerde okulda antiseptik bir zeminden geçerek okula girmelerini sağlarlarsa dışarıdan gelen mikropların girmesini engelleyecektir. Bunu dışında okula girerken ellerin tekrar antiseptik solüsyonlar ile temizlenmesi ikinci bir önlem olacaktır. Temizlik personelleri tarafından kapı ve pencere kolları, sıralar, lavabo ve tuvaletler dezenfektan ile sık sık temizlenirse bulaşmalar en aza inecektir. Her şeyden önemlisi ders esnasında maskelerin çıkarılmaması gerekiyor’’ diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika