Dolar : Alış : 18.7876 / Satış : 18.8215
Euro : Alış : 20.4525 / Satış : 20.4894
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ordu Büyükşehir’den Ulusal Staj Programına Tam Destek

23 Kasım 2022 - 12 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Ordu Büyükşehir’den Ulusal Staj Programına Tam Destek
Ordu Büyükşehir’den Ulusal Staj Programına Tam Destek

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan Ulusal Staj Programı’na Ordu Büyükşehir Belediyesi de tam destek verdi.

Gençlerin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına başlatılan Ulusal Staj Programı’na son başvuru tarihi ise 18 Ocak 2023.

Son Tarih 18 Ocak 2023

Şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi bir değerleme yöntemi ile gençlerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj olanaklarına ilişkin zorunluluk gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması hedefi doğrultusunda başlatılan staj programına başvurular ise 18 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Başvuruların tamamlanması ardından adaylar arasından seçmeler yapılacak.

Kimler Başvurabilir?

Türkiye, KKTC ve yurt dışında üniversitelerde eğitimine devam eden ve not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan;

Örgün eğitim veren lisans programlarının 2. 3. veya 4. sınıf öğrencileri (tıp fakültesi ve öğretmenlik bölümleri hariç),

Örgün eğitim veren ön lisans programlarının 1. veya 2. sınıf öğrencileri ve

Yurt dışındaki üniversitelerde, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan yüksek lisans/doktora eğitimine devam eden Türk Vatandaşı veya Mavi Kart sahibi öğrenciler başvuru yapabilecek.

Öte yandan genel not ortalamaları henüz netleşmemiş olduğu için, başvuru döneminde ön lisans 1. sınıf öğrencilerinden bu şart aranmıyor ancak staj tarihinde not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olması bekleniyor.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Programa başvuru yapmak isteyen öğrencilerin Kariyer Kapısı’ndan Ulusal Staj Programı’na e-Devlet ile giriş yaptıktan sonra e-Devlet aşamasını gelen bilgileri kontrol edip onaylayarak tamamlaması ve Başvuru Formunu her bir soruda belirtilen kriterlere göre doldurarak başvurusunu tamamlaması gerekiyor. Başvuru süreci kapandıktan sonra ise işverenlerden gelen teklifleri incelemesi gereken öğrencilerin istediklerini kabul etmek için Kariyer Kapısı’nı düzenli olarak takip etmeyi ihmal etmemesi gerekiyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika