Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ORDU KADINI GÜÇLENDİRME DERNEĞİNDEN BÜYÜK BAŞARI… - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ORDU KADINI GÜÇLENDİRME DERNEĞİNDEN BÜYÜK BAŞARI…

15 Aralık 2021 - 120 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»ORDU KADINI GÜÇLENDİRME DERNEĞİNDEN BÜYÜK BAŞARI…
ORDU KADINI GÜÇLENDİRME DERNEĞİNDEN BÜYÜK BAŞARI…

Ordu Kadını Güçlendirme Derneği, BM ve AB tarafından Ödüle Layık Görüldü.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’de Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Çok Paydaşlı Ortaklıkların Güçlenmesi” projesi kapsamında Ankara’da bir ödül töreni düzenledi.Türkiye’nin 17 ilinden 22 sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği törende Karadeniz’den yalnızca Ordu Kadını Güçlendirme Derneği kadın hakları, kız çocuklarının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet kavramının yaygınlaştırılmasına olan katkılarından dolayı ödül aldı. Dernek adına ödülü Başkan Mihriban Yuva ve Genel Sekreter Aysun Aydın kabul etti.

Ödül töreninde konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova şunları söyledi: “Kadın hareketi ve kadın sivil toplum kuruluşları, küresel, bölgesel, ulusal ve yerel düzeyde toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadın haklarını ilerleten yasaları, politikaları ve uygulamaları güçlendirmek için önemli değişimlerin en ön saflarında yer aldılar. Kadın sivil toplum kuruluşları UN Women’ın kilit ortaklarındandır ve onları bu önemli çalışmalarında desteklemeyi taahhüt ediyoruz.

”Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı ve Elçi Müsteşar Eleftheria Pertzinidou ise şöyle konuştu: “Proje, kadın haklarını daha ileriye taşımak için temel önceliklere odaklanmaktadır: yani, kadınların ve kız çocuklarının ekonomik, sosyal ve siyasi açıdan güçlendirilmesi ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadele…”

BM Kadın Birimi, ayrıca, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın haklarının ilerletilmesindeki çalışmaları için kurumsal kapasitelerinin güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla, 18 kadın örgütü ve kadınların liderlik ettiği STK’ya ‘küçük ölçekli hibe desteği’ veriyor. Hibe desteği kapsamında Ordu Kadını Güçlendirme Derneği Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi ile hibe desteği aldı. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

TİMEF GENEL BAŞKANI ŞAKİR GÜREL’DEN KUTLAMA MESAJI…

Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Genel Başkanı Şakir Gürel, Mihriban Yuva’yı başarılarından dolayı kutladı. Başkan Gürel; TİMEF’in uygulayıcısı olduğu, T.C. ve AB tarafından desteklenen Medya’nın Kadın Dili Projesi’nde, Mihriban Yuva başkanlığındaki Ordu Kadını Güçlendirme Derneği’nin paydaşları olduğunu belirterek, “Medya’da kadına karşı ayrımcı dili azaltmayı hedeflediğimiz projemizde, birlikte güzel çalışmalar yaptığımız ORKAGÜDER Başkanı ve ekibini kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika