Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
OSKİ’DEN ENVER YILMAZ’IN İDDİALARINA CEVAP - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

OSKİ’DEN ENVER YILMAZ’IN İDDİALARINA CEVAP

26 Mart 2024 - 23 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»OSKİ’DEN ENVER YILMAZ’IN İDDİALARINA CEVAP
OSKİ’DEN ENVER YILMAZ’IN İDDİALARINA CEVAP


BASINA VE KAMUOYUNA
Ordu Büyükşehir Belediyesinin eski Belediye Başkanının “Ordu Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor.” yalanıyla başlayan Kurumumuzun itibarını zedeleyici asılsız ve mesnetsiz iddialarına yerel ve ulusal televizyon kanallarında konuk olduğu her programda, sosyal medya hesabından devam etmesi nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Eski Belediye Başkanı, görevde kaldığı 4,5 yıllık sürede İlimiz genelindeki tüm su sorunlarını çözdüğünü, bu dönemde ise yapılmış işlerin bozulduğunu, işletilemediğini iddia etmektedir.
Anlaşılıyor ki; görev yaptığı dönemdeki işler hakkında kendisini yanıltanlar, şimdi de 2019-2024 arasındaki dönemde yapılan işlere ait yalan-yanlış bilgilerle kendisini yanıltmaya devam etmektedirler.
ORDU HALKINI YANILTMAYA HALEN DEVAM EDİYORLAR
Resmi verilere dayanılarak, Türkiye’deki 30 Büyükşehir Belediyesi arasında su fiyat tarifesinde 15. sırada olduğumuzu (1 Nisan 2024 tarihinde yürürlüğe girecek % 25 indirimli yeni tarifeye göre 24. sıraya geleceğiz.) açıklamamıza rağmen, halen “Ordu, Türkiye’de en pahalı suyu kullanıyor. “söylemine devam eden eski Başkan, bunu hangi verilere dayandırdığını kamuoyuna açıklamak zorundadır.
Görevden ayrıldığı Eylül 2018 de asgari ücretle 431 ton su alınabilirken (Asgari ücret:1603 TL, 1 ton su fiyatı: 3,72 TL) , Mart 2024 de asgari ücretle 738 ton (Asgari ücret:17.002 TL, 1 ton su fiyatı: 23,04 TL) su alındığını ( % 71 daha fazla) kendilerine hatırlatırız.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika