Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Selçuk Bayraktar’dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: Zor tutuyoruz!

05 Aralık 2022 - 93 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Selçuk Bayraktar’dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: Zor tutuyoruz!
Selçuk Bayraktar’dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: Zor tutuyoruz!

Selçuk Bayraktar’ın ‘Kızılelma’ ile ilgili yaptığı son paylaşım heyecan yarattı. Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı ‘Bayraktar Kızılelma’nın testleri tüm hızıyla devam ederken Selçuk Bayraktar yaptığı paylaşımda; “Zor tutuyoruz. Bayraktar KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah” ifadelerini kullanarak yeni görüntüler paylaştı.

Selçuk Bayraktar’dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: Zor tutuyoruz!

Baykar’ın devreye sokmaya hazırlandığı son bombası olan ‘Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı’ projesinin test süreci, yer testleri ile devam ediyor. Selçuk Bayraktar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Kızılelma ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Zor tutuyoruz… Bayraktar KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah…”

İLK UÇUŞ 2023’TE GERÇEKLEŞECEK

Bayraktar KIZILELMA’nın ilk uçuşunun 2023’te gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bayraktar KIZILELMA özellikle kısa pistli gemilere iniş kalkış kabiliyetiyle muharebe sahasında devrim gerçekleştirecek bir platform olacak.

2

Türkiye’nin inşa ettiği ve halihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG Anadolu Gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar KIZILELMA, bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenecek.

Bu kabiliyetiyle Mavi Vatan’ın korunmasında da aktif rol alacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika