Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
UMKE’DEN NEFES KESEN TATBİKAT! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

UMKE’DEN NEFES KESEN TATBİKAT!

25 Ekim 2022 - 63 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»UMKE’DEN NEFES KESEN TATBİKAT!
UMKE’DEN NEFES KESEN TATBİKAT!

Ordu Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından gerçekleştirilen tatbikatlar gerçeğini aratmadı. 2022 yılı faaliyet planı çerçevesinde Ordu UMKE, Ünye ilçesindeki Çınarsuyu Tatbikat Parkı’nda tatbikat gerçekleştirdi. Eğitmenler ve UMKE gönüllülerinin katılımı ile gerçekleştirilen tatbikat çerçevesinde güncelleme eğitimleri yapılırken, koordinasyon ve oryantasyona yönelik beceri oyunları uygulandı.

Ordu İl AFAD Müdürlüğü tarafından hazırlanan Türkiye afet müdahale planı senaryosu çerçevesinde UMKE ekipleri, senaryo gereği komşu bir ilde meydana gelen deprem sonrası oluşan bina çökmesi, enkaz, heyelan, su taşkını, yangın ve zincirleme trafik kazası olaylarına müdahaleler uygularken, eğitim ve tatbikatlar başarılı bir şekilde tamamlandı.

Ordu İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Dursun Tüzün, UMKE olarak her zaman acil durumlara karşı hazırlıklı olmak durumunda olduklarını kaydetti. Tüzün, “Ordu AFAD İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan afet müdahale planı çerçevesinde eğitimlerimizi ve UMKE ile ilgili bölümlerin tatbikatını başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Eğitimcilerimize ve UMKE gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. UMKE olarak her zaman hazır olmak durumundayız. İhtiyaç duyulduğunda ülkenin dört bir yanında yaşanabilecek afetlerde en kısa sürede destek vermemiz hayati bir önem taşıyor. Hazırlıklı olmak içinde bu eğitimleri, tatbikatları yaz-kış, sıcak-soğuk demeden gerçekleştiriyoruz. Tüm idareci arkadaşlarıma, eğitimci ve UMKE gönüllüsü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika