Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE BELEDİYESİ AŞEVİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE HER GÜN SICAK YEMEK - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE BELEDİYESİ AŞEVİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE HER GÜN SICAK YEMEK

15 Ağustos 2023 - 42 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»ÜNYE BELEDİYESİ AŞEVİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE HER GÜN SICAK YEMEK
ÜNYE BELEDİYESİ AŞEVİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE HER GÜN SICAK YEMEK

Ünye Belediyesi, Ramazan ayında faaliyete geçirdiği bölgenin en donanımlı ve en fazla üretim kapasitesine sahip tesis olan aşevinde üretilen günlük sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Her gün değişen mönülerle ihtiyaç sahibi vatandaşlara kapı teslimi yemek dağıtımı yapılırken, 5 bin yemek kapasiteli aşevi yılın her günü hizmet veriyor.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla başlayan çalışmalar sonucunda kurulan Ünye Belediyesi Aşevi ile ihtiyaç sahibi vatandaşların önemli bir sorunu daha çözüme kavuştu. Kentte yaşayan yaşlı bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet veren aşevinden günlük sıcak yemekler ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyor.

Cevizdere Mahallesi Liman karşısında inşa edilen Aşevi Ramazan ayında ilk kez hizmet vermeye başlamış, başta Ünye Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrası olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ulaştırılmıştı.

Aşevinde faaliyet, yılın her günü devam ediyor. Usta aşçıların maharetli tarifleriyle pişen yemekler tam otomatik paketlemenin ardından ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gönderiliyor. Günlük 5 bin kişilik yemek üretim kapasitesine sahip aşevinde ayrıca ekmek üretimi ve paketlemesi de yapılıyor.

Modern ekipman ve otomasyon sistemiyle hijyen ve kaliteden ödün vermeyen tesiste her gün farklı bir mönü hazırlanıyor.

“Vatandaşlarımız İhtiyaçlarını Gideriyor, Sosyal Belediyecilik Hizmeti Sunuyoruz”

Aşevinin faaliyete girmesiyle düzenli olarak çok sayıda vatandaşa sıcak yemek ulaştırdıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Göreve geldiğimizden bu yana sosyal belediyecilik hizmetlerini arttırarak her vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Karadeniz’de önemli yere sahip sosyal tesislerimizde kaliteli hizmeti uygun fiyat politikasıyla hem hemşerilerimize, hem de misafirlerimize sunarken, şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da ulaşmak için aşevini kurarak hizmete sunduk. Aşevimizde pişen yemeklerimiz ilçe genelinde her gün bine yakın insanımıza ulaşıyor. Evlerinde sıcak yemek hazırlama imkânı olmayan yaşlı ve engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere bakıma muhtaç vatandaşlarımız bu tesisten yararlanıyor. Yılın 365 günü hizmet veren tesisimizde hijyenik ortamda gıda mühendislerimizin gözetiminde özenle hazırlanan yemeklerin üretimini yapmaya devam edecek. Tesisimizin Ünye’mize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika