Dolar : Alış : 18.3702 / Satış : 18.4033
Euro : Alış : 17.9431 / Satış : 17.9755
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1670 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Belediyesi, camileri ibadete hazırladı

29 Mayıs 2020 - 150 kez okunmuş
Ana Sayfa » sağlık»Ünye Belediyesi, camileri ibadete hazırladı
Ünye Belediyesi, camileri ibadete hazırladı

Ünye Belediyesi 29 Mayıs Cuma günü ibadete açılacak olan camilerde dezenfekte ve temizlik çalışmalarını tamamladı.

içişleri Bakanlığı, “Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi” hakkında 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda, 16 Mart’tan bu yana koronavirüs salgını dolayısıyla toplu ibadetlere kapalı olan camiler yeniden ibadete açılıyor.

Ünye Belediyesi, normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs’ta yani yarın ibadete açılacak, camilerde temizlik seferberliği başlattı. Bahçelerden şadırvanlara, halılardan minberlere kadar baştan aşağı temizlik ve dezenfekte yapan Cemalim dezenfekten halı yıkama temizlik ekipleri camileri Cuma ve vakit namazlarına hazırladı. 

-“Tedbirlere uymaya devam edelim”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, cuma namazı öncesi tüm tedbirleri aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Çok zor ve endişeli günler geçirdik. Karamsar tablo iyiye gittiği için sevinçliyiz. Bu sonuca ulaşmak için başta hükümetimiz, bakanlıklarımız, sağlık çalışanlarımız, belediyelerimiz, emniyet güçlerimiz ve halkımız çok ciddi ve önemli bir mücadele verdik. Şimdi yeni normal ve kontrollü sosyal hayat dönemine giriyoruz. Bu süreçte dikkatli olmaya, tedbirlere uymaya devam edelim. Koronavirüs riski henüz tamamıyla ortadan kalkmadı. Cuma namazlarımız için gerekli tüm önlemleri uyguladık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz camilerimizin tüm müştemilatlarında dezenfekte ve ilaçlama işlemlerini tamamladı. Sadece şehir merkezimizdeki değil, kırsaldaki camilerimizi de bu işlemlerden geçirdik. Dualarımız bu illetten tüm dünyanın kurtulması için. Cumamız şimdiden hayırlı ve mübarek olsun. Rabbim bir daha camilerimizden ayrı düşürmesin.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika