Dolar : Alış : 12.0786 / Satış : 12.1004
Euro : Alış : 13.5971 / Satış : 13.6216
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye21°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Belediyesi’nden ‘Kapatılıyor’ İddialarına Cevap

29 Kasım 2018 - 324 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Ünye Belediyesi’nden ‘Kapatılıyor’ İddialarına Cevap
Ünye Belediyesi’nden ‘Kapatılıyor’ İddialarına Cevap

Ünye Belediye Başkan Vekili Yaşar Sezgül, “Üniport’ta herhangi bir işletmenin kapatılması söz konusu değildir” derken, İkinci Bahar Lokali’nin de yeniden ihale edilerek vatandaşın hizmetine açılacağını duyurdu.

Ordu’nun Ünye İlçesi’nde son günlerde özellikle sosyal medyada gündem konusu haline gelen Üniport AVM ve İkinci Bahar Lokali’nin kapatılacağı dair iddialara Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

“Üniport’ta bulunan işletmelerin tamamı belediyemizce verilen işletme ruhsatlarına sahiptir” diyen Başkan Vekili Sezgül, “Yangın Yönetmeliği’ne göre itfaiyeden rapor alması gereken işletmelerin tamamı kurumumuzca bildirilmektedir. İtfaiye Raporu ile ilgili tespit edilen eksiklikler mevcut olup, bu eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışmalar sürdürülmektedir. Üniport’ta yer alan işletmelerimizin kapatılması ya da faaliyetlerinin durdurulması söz konusu değildir. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi süresince işletmelerimiz vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edecektir” dedi.

KAPATILMADI, İHALE SÜRESİ BİTTİ

Başkan Vekili Yaşar Sezgül, toplum nazarında büyük merak konusu haline gelen ve faaliyetinin sona erdirilmesi büyük tepki çeken ‘İkinci Bahar Lokali’ hakkında da açıklama yaptı. Sezgül, İkinci Bahar Lokali’nin kapatılmadığını, ihale süresinin bitmesinden dolayı buradaki hizmetin yasal dayanaklar yeniden oluşturulana kadar geçici bir süre ile durdurulmak zorunda kaldığını söyledi. Sezgül, “Yeniden ihale sürecinin başlatılması ile ilgili gerekli çalışmalar en kısa sürede sonuçlandırılarak, İkinci Bahar Lokali aynı noktada yada farklı bir noktada yasal mevzuatlara göre yeniden ihale edilerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika