Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneğinden Tekintaş’a ziyaret - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneğinden Tekintaş’a ziyaret

16 Ekim 2018 - 494 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneğinden Tekintaş’a ziyaret
Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneğinden Tekintaş’a ziyaret

Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneği Başkanı ve Yöneticileri, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ziyaretler sürüyor. Bu kapsamda Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneği Başkanı ve Yöneticileri, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya gelen Ünye Mahalli İdareler Hizmet Derneği Başkanı İsmail Cerrahoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Tekintaş’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaret kapsamında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı millete-hizmet-etmenin-mutlulugunu-yasamak-isteriz-4Engin Tekintaş, “ Bu bina bulunduğumuz konum itibarı ile millete hizmet edilen yer milletin alanıdır. Bizler her sorumluluğumuzu hem de millete hizmetlerimizin farkındayız” dedi.

“Bu Derneği En İyi Anlayacak Olan Sizlersiniz”

Bu derneği en iyi anlayacak üyelerin olduğunu söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş,” Aramızda tanımadığımız sima azda olsa yoktur ama genelde tanıyoruz. Öncelikle çok kıymetli belediye başkanlarımıza başta İsmail Cerrahoğlu olmak üzere bir dernek çatısı altında bulunması dolayısıyla tebrik ediyorum. Diğer taraftan da burada ilçe ve belde belediye başkanları olarak diğer tüm belediye başkanları olarak herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Osman Türk, Mehmet Türk, Ahmet Arpacıoğlu burada ve İsmail Cerrahoğlu 4 Ünye belediye millete-hizmet-etmenin-mutlulugunu-yasamak-isteriz-7başkanları buradalar. Bu derneği en iyi anlayacak olan sizlersiniz. Yenikent’e, Yeşilkent’e, İnkur’a tırmanırken beldelerin derdi çoktu” şeklinde konuştu.

“Biz Kaderimizi Yaşıyoruz”

Milletin malı olarak gördüğü başkanlık sistemi içerisinde şehirde herhangi bir aksaklık oluşturmadan yollarına devam edeceğini planladığını belirten Tekintaş, “Burası milletin alanı. biz kaderimizi yaşıyoruz. Benim inancım çerçevesi doğrultusunda kabul ettiğim bir gerçek olduğu için bugün veya bir ay önce deselerdi Büyükşehir Belediye Başkanlığında böyle bir değişiklik olacak ve bu da Engin Bey olacak deselerdi ben dahi inanmazdım. Âmâ netice itibariyle hayat yaşayarak muhatap ediyor ve yaşadığımız kadarıyla muhatap oluyoruz. Şuanda geldiğimiz noktada üzerimize aldığımız bu sorumluluğu hem hak hukuk çerçevesi içerisinde hem de milletin malı olarak gördüğümüzde ister belediye binasında ister en uç noktadaki bir tane çivisi hiç fark etmez. Milletin malı olarak gördüğümüz bu sistem içerisinde bir aksaklık oluşturmadan inşallah yolumuza devam etmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Önümüzdeki 5 Buçuk Aylık Zamanı millete-hizmet-etmenin-mutlulugunu-yasamak-isteriz-11İyi Değerlendireceğiz”

5 buçuk aylık zaman süresince fiilen sorumlu olduğu ve millete hizmet etmenin ayrı bir mutluluk ve onur yaşatmak istediğini dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “ Önümüzde 5 buçuk aylık zaman var. Bu zaman süresince bizim fiilen sorumlu olduğumuz bu millete hizmet etmenin ayrı bir mutluluk ve onurunu yaşamak isteriz. Sizlerin de bu duygular içerisinde çalıştığına inanıyoruz. Bu millet hizmet aldığından, selam verdiğinde yüzü güldüğü zaman dua ediyorsa kurtulduk, etmiyorsa istediğiniz kadar yol vs. yapın fayda etmiyor. Su 24 saat aksa ve suratınıza baksa, turşu gibi bir surat görse millet için o suyun bir önemi yok. Hiçbir ilçemizin diğerinden ekonomik şartları ve fiziki yapısı dışında değişen bir tarafı yok. Çünkü insanların hepsi bizim. Burada gönül rahatlığı ile bizi eleştirseler de, destek vermeseler bile onları değerlendirerek niye bu oldu diyerek bakıp tedbirlerimi alıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Özel İdare Binası İstiyoruz

Ünye Eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Enver Bey’e herkes istediği şeyi rahat söyleyemiyordu. Eski Özel İdare binasını ben başkan iken devralmıştım. Ünye Belediyesi’nden Büyükşehir Belediyesi kiraladı. Eğer uygun olursa sizi de zora bırakmayacak ise bizim durumumuza ve konumumuza uygun bir yer aynı binada yardımcı olursanız memnun oluruz” şeklinde konuştu.

Ziyarete ayrıca, İsmail Cerrahoğlu, Ahmet Yenin, Kadir Gümüş, Mehmet Torunoğlu, Fikri Çamoğlu, Muammer Çamuroğlu, Ziya Tiyaloğlu, Kemal Maral, Bahattin Taş, İlhan Keçeci, Zekayi Çivici, Necdet Yılmaz, Reşat Sarıkoca, İsmail Karayiğit, Mustafa Alp, Osman Çamoğlu, Muzaffer Çakmak, Osman Yurt, Hasan Hamarat, Mehmet Türk katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika