Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
“Ünye Port 6 Tane Karadeniz Ülkesinden Daha Büyük Hacimle Çalışacak” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

“Ünye Port 6 Tane Karadeniz Ülkesinden Daha Büyük Hacimle Çalışacak”

22 Ocak 2021 - 192 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»“Ünye Port 6 Tane Karadeniz Ülkesinden Daha Büyük Hacimle Çalışacak”
“Ünye Port 6 Tane Karadeniz Ülkesinden Daha Büyük Hacimle Çalışacak”

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Limanı’nda yaptığı basın açıklamasında, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan “Ünye Port” Liman projesiyle ilgili mesajlar verdi.

“SAYIN BAKANIMIZ ÇOK GÜZEL HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRİYOR”

AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’deki çalışmalarından söz ederek, “Malumunuz olduğu üzere ilimizde olduğu gibi Ünyemiz’de de son zamanda çok güzel değişikliklere şahitlik ediyoruz. Yerel seçimlerde ‘düşünen Ordu, üreten Ordu, yarışan Ordu ve dört mevsim Ordu’ diyerek Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu için büyük bir şans olduğunu ifade etmiştik. Sayın Bakanımız, Ordu’nun bütününü esas almak kaydıyla çok güzel hizmetleri gerçekleştiriyor. Bizler de bu anlamda Ünye’de Sayın Bakanımızın riyasetinde güzel çalışmalara şahitlik etmiş oluyoruz. Bunun en son örneğini de geçen hafta “Ünye Port” Limanı ile ilgili müjdeyi kendisinden duymuş olduk.” ifadelerini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla Ünye’de kırk yıllık çöp sorunun ortadan kaldırıldığını dile getiren Başkan Argan, “Ünye denizinde koli basilinin olmadığını, merkezdeki yolların asfaltlandığını, sahil düzenlenmesi ve bisiklet yolunun yapımının sürdüğünü ve çamlıkta yapılaşmanın imar değişikliği yapılarak önüne geçildiğini söyledi.

“Ünye Port 6 Tane Karadeniz Ülkesinden Daha Büyük Hacimle Çalışacak”

Konuşmasının devamında Ünye Port Limanı ile ilgili çalışmalara da değinen AK Parti İlçe Başkanı Argan, “Organize Sanayi Bölgesi, Küçük Sanayi Sitesi projesi, Ünye Akkuş-Niksar Yolu, kültür merkezi ve üniversite alanlarıyla ilgili sorular ve sorunlar vardı. En önemlilerinden bir tanesi de Ünye Port Limanı’nın hayata geçirilmesiydi. Bu noktada Sayın Bakanımızın titizlikle çalıştığına şahidiz. Ünye bir liman şehridir. Bu hususla ilgili olarak bir tane mendirekle çalışma yürütülüyordu. 6.5 metre derinliğinde olan bu alana belli bir tonun üzerindeki gemilerin yaklaşması mümkün olmuyor. Bu açıdan da Sayın Bakanımızın talimatlarıyla burada dört tane rıhtım ve mendireğin yapılmasıyla ilgili süreç başlamış olacak. Toplamda 2.5 kilometre alan üzerine kurulacak olan bu rıhtım Karadeniz ülkesi olan 6 tane ülkeden daha fazla hacim ve kapasite malzeme alımına ev sahipliği yapmış olacak.” ifadelerini kullandı.

“BİR LİMAN BİR YOLU YAPABİLİR”

Rıhtımlarla ilgili olarak ise, “İkinci rıhtımın inşaatına başlanacak. İkinci rıhtım 8.5 metre derinliğinde bunun dışında 3. ve 4. rıhtımların da yapılmasıyla birlikte 14 metreye kadar derinlik olacak ve daha yüksek tonlu gemilerin yaklaşması sağlanacak.” diyen Başkan Argan,  “Ünye Port Limanı’nın tamamlanması ile bu projenin Ünye-Akkuş-Niksar yolunun yapılmasına da vesile olacağını kaydeden İlçe Başkanı Argan, “Belki bir yol limanı yapmaz ama bir limanın yolu yapacağı da bir gerçektir.” şeklinde konuştu.

Limanla ilgili geçen hafta yerel basında yer bulan bazı haberlerle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya da cevap veren Başkan Argan, konuyla ilgili olarak “Ünye’de yapılan yatırım 50 milyon civarında ve Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından da bu ifade edilmişse bizi ilgilendiren kısım burasıdır ama dediğiniz gibi vinçlerle ilgili olan kısım olsun, diğer konular olsun herkesin konuşacağı bir şeyler vardır. İnşallah konu tatlıya bağlanır. Bu idarenin çözeceği bir konudur.” dedi.

İlçe Başkanı Argan konuşmasını tamamlarken, Ünye’deki yatırımlarda emeği geçen AK Partili siyasilere ve yöneticilere teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika