Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE’DEKİ FIRINLARDAN TEKLİ EKMEĞE DÖNÜŞ - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE’DEKİ FIRINLARDAN TEKLİ EKMEĞE DÖNÜŞ

06 Kasım 2018 - 395 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»ÜNYE’DEKİ FIRINLARDAN TEKLİ EKMEĞE DÖNÜŞ
ÜNYE’DEKİ FIRINLARDAN TEKLİ EKMEĞE DÖNÜŞ

Ünye’de daha önce 400 gram olarak çıkarılan ekmek yeni düzenlemeyle 200 ve 400 gram olarak çıkarılacak.

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Odası Başkanı Harun Güdek, 200 gram ekmek çıkarmanın mecburi olduğunu ifade ederek, “Tarifeye uymamanın cezası var.” dedi.

Ordu Valiliği’nin aldığı kararla tekli ekmeğe dönüş yapıldı. Ünye’de sadece 400 gram olarak çıkarılan ekmek artık 200 ve 400 gram olarak çıkarılacak. 200 gram ekmek 1 liradan, 400 gram ekmek ise yine 2 liradan satılacak.

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Odası Başkanı Harun Güdek, unyede-artik-tekli-ekmek-cikacak_063tarifeye uymanın mecburi olduğunu ifade ederek,  “Fırıncı esnaflarımıza yeni tarifelerimizi dağıttık, bundan böyle 200 gram ekmek 1 lira, 400 gram ekmek 2 lira olarak satılacak. Bazı fırıncılarımız tabii ki 100 gram ekmek yapmaktan imtina ediyorlar. Fakat tekli ekmek çıkarmak kanunen mecburi. Fırıncı arkadaşlarımıza da tavsiyemiz tekli ekmek isteyen vatandaşlarımıza kesinlikle ‘biz tekli ekmek yapmıyoruz’ dememeleri. Böyle bir durum olursa cezası var. Bundan kaçış yok. Bu tarife Valilik onayıyla hazırlandı.” dedi.

Güdek, ayrıca Oda bünyesinde yerli üretim logoları hazırladıklarını, ihtiyacı olan bakkalların Oda’dan logoları temin edebilecekleri gibi kendilerinin de işyerlerine gidip takdim ettiklerini söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika