Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
“ÜNYE’NİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

“ÜNYE’NİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR”

20 Şubat 2024 - 33 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»“ÜNYE’NİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR”
“ÜNYE’NİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR”

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ordu Milletvekili, Milli Eğitim Eski Bakanı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mahmut Özer ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Ünye’nin bugüne kadar elde ettiği kazanımlar değerlendirilirken önümüzdeki dönemde yapılması gereken proje ve çalışmalar istişare edildi. 

AK Parti Ordu Milletvekili, Milli Eğitim Eski Bakanı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mahmut Özer Ünye’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, İl ve ilçe başkanlarının da bulunduğu ziyarette Ünye’nin elde ettiği kazanımlar değerlendirildi.

Başkan Uslu’dan Teşekkür

Ziyaretlerin ilki Ünye Ticaret Borsası’na yapıldı. Borsa Başkanı Mustafa Uslu ve yönetimiyle bir araya gelen Milletvekili Özer ve Başkan Tavlı önümüzdeki döneme ilişkin istişarede bulundu. Borsa Başkanı Mustafa Uslu, “Ünye Belediye Başkanımız şeffaf belediyecilik örneği sergilemiştir. Kendisinden çok memnunuz. Bundan sonraki süreçte de iyi işler yapacağını düşünüyoruz. Ünye’miz için her şeyin daha iyi olacağı düşünüyoruz. Sayın Bakanımız Mahmut Özer’in Ordu’ya geldiğinden itibaren Ordu ilinde ciddi yatırımlar gerçekleşti. Ünye’de de liman ve serbest bölge gibi projeler ilçemiz ve ilimiz için önemli kazanım olacak. Şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeni Dönemde de Çok Daha İyi Hizmetler Ünye ile Buluşacak

Milletvekili Özer ve beraberindekilerin bir sonraki durağı Ünye Ticaret ve Sanayi Odası oldu. ÜTSO Başkanı İrfan Akar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ziyaretleri nedeniyle bakanımıza ve heyetine teşekkür ediyorum. Seçim döneminde kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah Ordu’muzda ve Ünye’mizde güzel sonuçlara imza atılacaktır” dedi. 

Milletvekili Mahmut Özer ise Ünye’de son dönemde yapılan yatırım ve projelere değinerek, “Belediye Başkanımız gerçekten çok önemli belediyecilik hizmeti sağlıyor. İnşallah yeni dönemde de çok daha hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturacak. “El birliği ile tüm ilçelerimizi nasıl kalkındırıyorsak, çok daha iyi noktalara getiriyorsak eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ekonomide, altyapıda imkanlarını her geçen gün imkânlarını daha iyi noktaya taşıyorsak Ünye’mizi de çok önemli yatırımlarla, desteklerle, tüm teşkilatımızla, Belediye Başkanımızla birlikte yol yürümeye devam ediyoruz. Tüm ilçelerimiz bizim için kıymetli ama Ünye başka bir kıymetli. Ünye’nin daha güçlü hale gelmesi için elimizden gelen destek ve çabayı sarf ediyoruz” diye konuştu.  

Milletvekili Özer Sahilde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Ordu Milletvekili Mahmut Özer daha sonra sahilde yürüyen vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Özer çocuklarla da yakından ilgilendi. 

Milletvekili Özer “Esnafımız, Bizim İçin Çok Kıymetli”

Ordu Milletvekili Mahmut Özer, daha sonra Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Ümit Özkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Özer, Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Esnaf ve zanaatkarların kendileri için kıymetli olduğunu, koşulların iyileştirilmesi için hükümet olarak her türlü desteği vereceklerini ifade eden Özer sözlerini şöyle sürdürdü; “ “Son zamanlarda Ünye’ye çok önemli yatırımlar oldu. Serbest Bölge’den, Ünye Akkuş Niksar Karayolu’na, OSB’den diğer yatırımlara kadar. Kıymetli Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Belediyecilik hizmeti, sosyal belediyecilik anlamında, kültür sanat anlamında hem yatırımları yapma, hem de insanların yaşamlarını kolaylaştırma anlamında çok önemli hizmetleri oluyor.  Esnafımız, zanaatkarımız bizim için çok kıymetli. Gerçekten bu toplumun geçmişten ahilik kültürü ile o ahlaki mayalanması ile ilgili en önemli kurumların başında esnaf ve sanatkarımız geliyor. Bizde sizlerin koşullarını iyileştirmek için hükümet olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.”

Başkan Tavlı, “O sorunun çözümü ile ilgili bir sürece giriyoruz” –

Ünye’nin acilen çözülmesi gereken ihtiyaçlarından birinin de Ünye Küçük Sanayi Sitesi olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da “Bakanımızın Mesleki Eğitime verdiği önemden dolayı Ünye Küçük Sanayi Sitesi’ne bir okul olarak bakıldığında çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini biliyoruz.  Ünye Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili 1/100 binlik hadisesi vardı. Çevre ve Şehircilik Bakanımızı ve ilgili Genel Müdürümüzü arayıp önümüzdeki salı günü olarak hem 1/100 binlik ile alakalı, hem Büyükşehir Belediyemizin ilgili Daire Başkanı ve bizler toplantı yaparak o sorunun çözümü ile ilgili bir sürece giriyoruz. Sayın Bakanımızın destekleri ile Ünye’nin önemli beklentisi olan Ünye Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili salı günü Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü’nde toplantı yapacağız. Toplantı sonrası dönerek inşallah müjdesini vereceğiz. 1/100 binliği çözdüğümüzde gerisi kendiliğinden Ümit Özkan Beyin bahsettiği üzere sürdürülebilir hale gelecek. Sayın Bakanımızın da süreçte ilgili konu ile alakalı hem randevu alınması, hem de konunun bir an önce hayata geçmesi için talep noktasında üst perdeden talebini ileterek bizlerin bu konuyu Bakanlık ve Genel Müdürlük düzeyinde görüşülmesine vesile olmuştur” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika