Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE’Yİ EL ELE YÖNETMEYE TALİP OLDUK VE BÖYLEDE YAPIYORUZ - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE’Yİ EL ELE YÖNETMEYE TALİP OLDUK VE BÖYLEDE YAPIYORUZ

13 Temmuz 2020 - 214 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNYE’Yİ EL ELE YÖNETMEYE TALİP OLDUK VE BÖYLEDE YAPIYORUZ
ÜNYE’Yİ EL ELE YÖNETMEYE TALİP OLDUK VE BÖYLEDE YAPIYORUZ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, belediye meclisinin temmuz ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmada, “Biz göreve gelirken Ünye’yi ortak akılla yöneteceğiz dedik ve 31 Mart yerel seçimlerinin ertesi gününden itibaren iktidarı muhalefetiyle hep birlikte Ünye için ne yapabiliriz, neler üretebilirizin gayreti içinde olduk. Biz Ünye’de en doğru ve en iyiyi nasıl yapabiliriz bunu istiyoruz. Şehirde birlik ve beraberlik adına, doğru işleri üretmek adına beraber yürümenin kime ne zararı var? Bunu anlamış değilim.” dedi. Saadet Partili Belediye Meclis Üyeleri Kerim Ateş ve Arslan Güdek, ise doğru yapılan her şeyi destekleyeceklerini ifade ederek, “Sadece eleştirmek için eleştirmeyiz. Ayrıca doğru bulduklarımızı da destekler, devamının gelmesini isteriz. Doğru ya doğru demeyelim mi? Doğruya doğru dememizden rahatsızlık duyanlara anlam veremiyoruz.” diyerek yapılan her doğru çalışmayı destekleyeceklerinin mesajını verdiler.

Ünye Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında pandemi tedbirleri dolaysıyla Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Meclis’te görüşülen 5 gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, meclis toplantısı öncesi korona virüs salgını konusunda uyarılarda bulunarak, tehlikenin henüz geçmediğini ifade ederek vatandaşların kurallara uymalarının büyük önem arz ettiğini söyledi.

-“Beraber yürümenin kime ne zararı var?”

Ortak alınan kararlardan rahatsız olunmasına anlam veremediklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Biz 31 Mart yerel seçimlerinin ertesi gününden itibaren iktidarı muhalefetiyle hep birlikte Ünye için ne yapabiliriz, neler üretebilirizin gayreti içinde olduk. Geldiğimiz günden itibaren aynı mantık üzerinde ve arkadaşlarımızın da aynı anlayış içinde olması bizi ziyadesiyle mutlu etti. Biz Ünye’de en doğru ve en iyiyi nasıl yapabiliriz bunu istiyoruz. Şehirde birlik ve beraberlik adına, doğru işleri üretmek adına beraber yürümenin kime ne zararı var? Bundan rahatsız olanlar var. Bunu anlamış değilim. Eğer öyle düşünenler varsa bunları esefle kınadığımı özellikle belirtmek istiyorum.” diye konuştu

-“Ünye’nin menfaatine olacak her konuda Belediye Başkanına destek olacağız”-

Saadet Partili Belediye Meclis Üyesi Kerim Ateş, doğruya doğru, yanlışa da yanlış demeye devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Mecliste dik durmadığımızı söyleyenler var, çok merak ediyorum, dik durmadığımız ne var? Belediye Başkanının yaptığı bir hukuksuzluk, hırsızlık, arsızlık vardı da destekledik mi? Başkanın doğrusunu destekler, yanlışına karşı çıkarız. Ünye’nin menfaatine olacak konularda Belediye Başkanına destek olduk, bundan sonra da olacağız. Ünye’de 45 bin oy almış bir Belediye Başkanı var. Ben isterdim ki benim mensubu olduğum partinin adayı Belediye Başkanı olsun. Ama Ünyeliler teveccüh etmiş, bugünkü Belediye Başkanını seçmiş. Belediye Başkanının icraatı, tasarrufu olur. Yanlış bulduklarımız olursa bizler onu eleştiririz. Ama yapması gerekeni de söyleriz. Sadece eleştirmek için eleştirmeyiz. Ayrıca doğru bulduklarımızı da destekler, devamını isteriz. Belediye Başkanı ile aynı kanaatte olmam yanlış mı? Konuların bir kısmına muhalefette ettim. Ama her şeye mi muhalefet edelim. Doğruya da doğru demeyelim mi? Belediye Başkanımız Meclis Toplantıları öncesi bizimle istişare toplantısı düzenliyor. Biz bu toplantılara katılıyoruz ve Ünye ile ilgili düşüncelerimizi ifade ediyoruz.” 

-Güdek’ten teşekkür-

Saadet Partili Ünye Belediye Meclis Üyesi Arslan Güdek, muhalefet partili olmak doğrunun yanında olmayacakları anlamına gelmeyeceğini ifade ederek, “Ben muhalefet olabilirim ama Ünye adına yapılan güzel çalışmalara da teşekkür ederim. Başkanımız bizleri Asarkaya Kent Ormanı’na davet etti ve çok güzel yararlı bir gezi oldu. Çalışmalar gayet güzel. Ayrıca pazaryerinin taşınması konusunda da parti grubu olarak çekimser oy vermemize rağmen, engellilerin sesi olmak adına uygulamayı doğru buldum. Engelli kardeşlerimizin neler yaşadıklarını ben iyi biliyorum. Bu nedenle de Başkanımıza aldıkları karar için teşekkür ediyorum. Ben muhalefet üyesi olabilirim ama Ünye adına yapılan güzel çalışmalara da teşekkür ederim. Bunda rahatsız olunacak ne var anlamış ta değilim.” dedi.

-İŞKUR yeni yerine taşınıyor- 

Meclis toplantısında, Kaledere Mahallesi 15 Temmuz Meydanı’nda bulunan Ünye Belediyesi’ne ait taşınmazlardan 3 adet dükkanın 10 yıllığına, İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi’ne kiraya verilmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi. 

-Hastaneye önüne üst geçit- 

Ünye Devlet Hastanesi önünde sıkça meydana gelen kazaların önüne geçilmesi için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nün üst geçit çalışması başlatması dolayısı Meclis’e gelen plan değişikliği talebi de oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis toplantısı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika