Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ve Start Verildi. Gözler Ak Parti’de - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2189 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ve Start Verildi. Gözler Ak Parti’de

05 Kasım 2018 - 399 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Ve Start Verildi. Gözler Ak Parti’de
Ve Start Verildi. Gözler Ak Parti’de

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Aday adaylığı süreci başladı. Müracaatlar belediye başkanlıkları 5 – 12 Kasım tarihleri arasında belediye meclis üyelikleri müracaatları 5 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli Genel Seçimleri dolayısıyla AK PARTİ Genel Merkez ‘in yayınladığı seçim takvimi açıklandı. Takvime göre Büyükşehir ve İl Belediye Başkan aday başvuruları bizzat yazılı olarak Genel Merkez veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, b- İlçe ve Belde Başkan aday başvuruları bizzat yazılı olarak İl Başkanlıklarına veya İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına yapılabileceği bildirildi. Belediye Meclisi Üyelikleri aday başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlıklarına yapılacak.

Başvurular aksecim.akparti.org.tr adresinden yapılacak. Çıktı Başkanlıklarda İmzalanacak. Aday adaylarının Adaylık Başvuruları, aksecim.akparti.org.tr adresinde bulunan ilgili seçim türüne ait formların, e-başvuru yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurusu gerçekleştirilecek, başvurunun kesinleşmesi için adaylar, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurduğu formun çıktısını imzalayacaktır. Aksi halde başvurular işleme konulmayacaktır.

Aday Adaylığı Başvuru Aidatları

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından 10.000 TL, İlçe Belediye Başkan Adaylıklarında Nüfusu 200.000 (iki yüz bin)’den fazla olan ilçelerde 3.000 TL. , Nüfusu 50.000’den- 200.000(iki yüz bin)’e kadar olan ilçelerde 2.500 TL. Nüfusu 50.000 (Elli Bin) ve daha az olan ilçelerde, 1.500 TL (Bin beş yüz Türk Lirası) Büyükşehirlerdeki belediye meclisi aday adaylarından 1.000 TL(Bin Türk Lirası) olarak belirlendi

Engelli Adaylar Belirlenen Aidatın ¼ Kadın Adaylar ½ Oranında Aidat Yatıracaklar

Genel Merkez ‘den yapılan açıklamada Kadın adaylar için başvuru aidatları belirlenen miktarın yarısı, engelli adaylar için ise dörtte biri olarak belirlendiği açıklandı. Ayrıca, tüm seçim çevrelerinde, Parti adaylarının tespiti ve sıralamasında Merkez Yoklaması usulü uygulanacağı bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika