Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Yeni pazaryeri Meclis’ten geçti - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Yeni pazaryeri Meclis’ten geçti

10 Haziran 2020 - 193 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Yeni pazaryeri Meclis’ten geçti
Yeni pazaryeri Meclis’ten geçti

Ünye’de mevcut pazaryerindeki pazarcıların kaldırılarak Liseler Mahallesi Irmak Caddesi üzerine taşınması kararı STK’larla yapılan toplantı sonrası Belediye Meclisi tarafından da kabul edildi.

Ünye Belediyesi’nin Haziran ayı Olağan Meclis toplantısında, Ünye’de Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri kurulan pazarların Liseler Mahallesi Irmak Caddesi Tabakhane Deresi kenarında yeni açılan yolun Tabakhane Köprüsü ile Bayramca köprüsü arasına taşınması konusu görüşüldü. Muhalefet guruplarının itirazına rağmen yeni pazaryeri oy çokluğu ile kabul edildi.

Ünyelilere uzun süre hizmet edecek bir pazaryeri

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı konuya ilişkin yaptığı konuşmasında, “Bilindiği üzere eski Çarşamba pazarı olduğu bölgede yol çalışması olması ve Kültür Merkezi yapılması dolayısıyla nüfus ve hareket yoğunluğunun çok fazla olduğu bir bölge. Oradaki caddelerin omurgasının o yoğunluğu kaldıracak durumda olmaması nedeniyle şehrimizin Irmak Caddesi üzerinde yoğunluğu olmayan, yine aynı şekilde şehrimize uzun süre hizmet edecek bir noktayı pazaryeri olarak belirleme çalışmasını STK, meslek odalarımız ve Kent Konseyimiz ile yürütüyoruz. İnşallah bu Meclis toplantımızda Ünyelilere, uzun süreler hizmet edecek bir pazaryerini kazandırarak daha da sağlıklı bir ortamda pazar alışverişi yapmalarına imkan sağlayacağız” dedi.

Kerim Ateş, detaylı açıklama istedi

Oylamaya geçildiği esnada Saadet Partisi gurubu adına söz alan, Av. Kerim Ateş bu Belediye Başkanı Tavlı’dan bu taşınmasının sebepleri ile ilgili detaylı açıklama ve gerekçe istedi.

Bunun üzerine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Irmak caddesi üzerinde tüm hijyen ve gerekli tedbirlerin alınarak pazarcıların daha ferah bir ortama kavuşacağını ve sürecin hep birlikte görülmesini istedi.

Murat Çıraklı ertelensin, dedi

İYİ Partili Belediye Meclis üyesi Murat Çıraklı ise, “Orada altyapı ve gerekli hijyen sağlanmadan pazarcıların oraya götürülmesinin doğru olacağı kanaatinde değilim. Bunu erteleyelim” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Tavlı ise yeni yer ile ilgili tüm planlamaların ve çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Kemal Maral, daha modern bir Pazar yeri talebinde bulundu

CHPli Kemal Maral ise Pandemi sürecinde Ünye Belediyesinin maske desteği ile başkan Tavlı’ya teşekkür ederken Ünye’ye modern bir Pazar yeri istediklerini söyledi.

Ardından oylamaya geçildi. Muhalefet guruplarının hayır oyu kullandığı oylamada oy çokluğu ile Liseler Mahallesi Irmak Caddesi üzerine kurulacak yeni pazaryeri kabul edildi. Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika