Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Eski Hükümlünün Başarısı Tüm Hükümlülere Umut Oldu - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Eski Hükümlünün Başarısı Tüm Hükümlülere Umut Oldu

24 Aralık 2018 - 320 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Eski Hükümlünün Başarısı Tüm Hükümlülere Umut Oldu
Eski Hükümlünün Başarısı Tüm Hükümlülere Umut Oldu

Ünye’de 2006 yılından itibaren faaliyetlerine devam eden Koruma Kurulu,  Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu kapsamında suçtan zarar gören kişilerin ve  ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlülerin karşılaştıkları sosyal, ekonomik sorunlar çözümü için faaliyetlerine devam ediyor. Ünye Koruma Kurulu Başkanlığı 2018 yılı son toplantısı hazırlanan projeleri değerlendirmek amacıyla Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ünye Koruma Kurulu Başkanlığının Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün başkanlığında yapılan 2018 Şubat ayıt toplantısına bebek tekstil malzemeleri üretimi yapmak  düşüncesiyle başvuran A.D. için Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün  katkıları  ile Kendi İşini Kurma Projesi  hazırlandı ve proje Ordu Çalışma ve İş eski-hukumlunun-basarisi-tum-hukumlulere-umut-oldu-4Kurumu Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğüne sunuldu. 24.142,00 TL bütçeli kendi işini kurma projesinin desteklenmesine Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyonca karar verilen A.D. 2018 Ağustos ayı itibariyle atölyesinde ilk üretimini gerçekleştirdi.

Benim Ve Ailemin Geleceği Kurtuldu

Toplantı sonunda kurul üyeleri A.D.’nin açmış olduğu tekstil atölyesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında eşi ile beraber çalıştırdığı atölyede ürettiği bebek tekstil ürünlerini bölgedeki mağazalara toptan sattığını söyleyen A.D,”Her geçen gün burada talebin arttığını ve ileride üretim kapasitesini çoğaltacağım. Ünye Koruma Kurulu ve diğer kurumların katkı, destek ve girişimleri neticesinde bu gün buradayım. Bu sayede benim ve ailemin geleceği kurtuldu. Bunun yanında kısa sürede bir çok kişiye iş imkanı sağlayabileceği için çok mutluyum.” dedi.

eski-hukumlunun-basarisi-tum-hukumlulere-umut-oldu-2 eski-hukumlunun-basarisi-tum-hukumlulere-umut-oldu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika