Dolar : Alış : 7.4524 / Satış : 7.4659
Euro : Alış : 8.9768 / Satış : 8.9930
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye15°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1143 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

15 Temmuz Meydanı geçici kabul aşamasında…

02 Temmuz 2019 - 91 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»15 Temmuz Meydanı geçici kabul aşamasında…
15 Temmuz Meydanı geçici kabul aşamasında…

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sürecin tamamlanması ile kabulün yapılacağını söyledi.

Tavlı; meydanın altındaki 170 araçlık otoparkın da devam eden deneme hizmet ve hazırlık çalışmaları ile birlikte kısa sürede normal hizmete sokulacağını ifade etti.

İnşaatı biten ve bazı dükkânlarında işyeri açılan 15 Temmuz Meydanı ile ilgili Ünye Belediyesi tarafından yapılması gereken Geçici Kabul için komisyon kuruldu.

Mağduriyeti gidermek istiyoruz

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; burası ile ilgili komisyonun oluşturulduğunu, süreç tamamlandıktan sonra geçici kabulün yapılacağını ifade ederek şunları söyledi: “Komisyonun oluşumu ile ilgili imzayı attım. Süreç içerisinde giderilmesi gereken şeyler vardı. O işler tamamlandı. Şu anda her şeyi ile süreç tamamlandı belli bir noktaya getirildi. Orada açılan işletmelerin mağduriyetinin gidermek adına geçici kabul komisyonumuzu oluşturduk. Bundan sonraki süreçte de orada eksik bir şey görülmediğinde, kabulün tamamlanması ile oradaki işletme ve iş yeri sahiplerimizin sorunu çözülmüş olacak.”

Tavlı meydanın açılışı ile ilgili de şunları söyledi, “Burada toplu açılış törenine gerek yok. Çünkü işletmeler hizmete girdikçe zaten açılışlarını yapıyor.” ifadelerinde bulundu.

Otoparkta deneme hizmeti devam ediyor, yakında normal hizmete geçecek

15 Temmuz Demokrasi Meydanı otoparkı ile ilgili deneme ve hazırlık çalışmalarının başladığını ifade eden Tavlı, “15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile ilgili son gelinen süreçte otoparkın faaliyete geçmesi noktasında girişimlerimiz tamamlandı ve otoparkta deneme ve hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Otopark 170 araçlık, 7 Gün 24 saat açık olarak hizmet verecek.”dedi.

20 Temmuz Caddesi üzerindeki otoparklar kaldırılacak

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesinde bulunan ORBEL park yerlerinin iptal edilip caddenin nefes alması için çalışma başlatacaklarını ifade eden Tavlı, “Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesinde Büyükşehir Belediyesinin ORBEL otoparklarının trafik akışına önemli ölçüde engel oluşturduğunu düşünüyoruz. Büyükşehir’e mevcut yerde bir otoparkın oluşmasından dolayı o caddenin biraz daha nefes alması ve hareketlenmesi açısından yol kenarında ki ORBEL parklarının kaldırılması için Büyükşehir’den talepte bulunacağız.”diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Ünye Haber Takip Gazetesi

BENZER HABERLER

Ünye Doğa Okulları

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika