Dolar : Alış : 7.7892 / Satış : 7.8032
Euro : Alış : 9.3306 / Satış : 9.3474
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1045 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

2019’un Son Albümü Ünye’li Ses Sanatçısı Kazım Şener’den!

05 Ocak 2020 - 43 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»2019’un Son Albümü Ünye’li Ses Sanatçısı Kazım Şener’den!
2019’un Son Albümü Ünye’li Ses Sanatçısı Kazım Şener’den!

Sahnelerin sevilen ismi Kazım Şener Hüzün Sarısı/Şeytan Diyor ki isimli ilk albümünü sevenleri ile buluşturdu.

1995 yılında Samsun Belediye Konservatuarı’ndan mezun olan Şener, aynı dönemlerde babasının teşviki ile bağlama dersleri almaya başladı. 1997 yılında sahnelerle tanışan sanatçı birçok etkinlik, festival ve eğlence mekânında sahne aldı.
Bağlama, kemençe, kabak kemane, yaylı ve mızraplı tambur, klavye, ritim sazlar, tarcüş, tar cümbüş ve keman gibi birçok saza hâkim olan Kazım Şener, Samsun Belediye Konservatuarı ve Samsun Saz Evi’nde şan dersleri ve Ünye Konservatuarı’nda bağlama dersleri vermiştir.
2012 yılında Kadırga Prodüksiyon ile yolları kesişmiş ve albüm repertuvarını yine Kadırga Prodüksiyon sanatçısı Müslüm Gürses ile hazırlama şansı yakalayıp, çalışmalarının ilk günlerinde Gürses’in desteğini almıştır.
14 eserden oluşan Hüzün Sarısı/Şeytan Diyor ki isimli albümü için, uzun bir hazırlık aşamasından geçen Şener ve yapımcı firma kazim-sener-albumKadırga Prodüksiyon bu albüm için usta söz yazarı ve besteciler ile çalışmıştır.
Albümün klip şarkısı da yine aynı titizlik ile seçilmiş ve Şeytan Diyor ki isimli esere yönetmen Fikret Ertuğrul tarafından klip çekilmiştir.
“İyi zamanda iyi işler felsefesi ile yola çıktık” diyen sanatçının, müzik otoritelerinin tam puan verdiği albümü Kadırga Prodüksiyon etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini almış ve 2019 yılının son albümü olma özelliğini taşımaktadır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika