Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
93 Kurs İle Yola Devam - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

93 Kurs İle Yola Devam

21 Ekim 2018 - 401 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»93 Kurs İle Yola Devam
93 Kurs İle Yola Devam

Geçen sezon 1230 kurs açarak bir rekora imza atan Ünye Halk Eğitim Merkezi bu yıl ise 93 kurs açarak vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor.

Nisan ayında yönetmeliğin değişmesiyle beraber bu yıl ki açılan kuşların geciktiğini belirten Ünye Halk Eğitim Müdürü Mustafa Erdoğan, “Ordu’da geçen yıl bir rekor kırdık. 1230 kurs açarak, 25 bin 132 kursiyere kurs verdik. Bu da Ordu nüfusuna %20 oranla en fazla kurs açan ilçe birinciliğimiz vardı. Bu yıl ise 93 kurs açtık. Nisan ayı itibariyle yönetmelik değişince bu yılkı kursların açılması biraz gecikti. 8 Ekim’den itibaren kurslar yoğun olarak başladı. Arkadaşlarımız harıl harıl çalışmaya devam ediyorlar” dedi.

Tek Sıkıntımız Mekan

Her kursu mekan sıkıntısından dolayı açamadıklarını dile getiren Ünye Halk Eğitim Müdürü Mustafa Erdoğan, “Şuana kadar modül programı olarak 3 bin 400’ün üzerinde. Tabi bunların hepsini burada açamıyoruz. Bizim Ünye’de en fazla sıkıntı çektiğimiz olay mekan sıkıntısıdır. Geçen yıl DYK kurslarımızı Mustafa Rakım Anadolu Lisesinde yapmıştık. Bu kurslarımıza 180 civarında kişi kaydoldu. İkinci dönem 87 kişi ile bunu tamamladık. Bu 87 öğrenciden 60 kişi Üniversiteyi kazandı” şeklinde konuştu.

Her Yerden Kayıt Yaptırabilirler

Ünye Halk Eğitim Müdürü Mustafa Erdoğan kurs yönetim sistemleri olduğunu ve istedikleri yerden www.ünyehem.com sitesinde başvurularını yaparak kurslara kayıtlarını yaptırabileceklerini belirtti. Mustafa Erdoğan, “Bizim kurs yönetim sistemimiz var. Herkes evinden beri kurslarımıza kayıt olabiliyor. www.ünyehem.com’ deki başvuru formunu doldurduktan sonra hangi kursa katılmak isterlerse ona kayıtlarını yapıyorlar. İstediği kursu bulamayınca bizlere müracaat ediyorlar ve biz o kursu sisteme yükleyip 10-15 kişiye ulaşınca kursu açıyoruz. Şuana kadar 93 kurs açtık ve 1750 kursiyer kaydettik. 518 erkek, 1232 bayan. Tamamlanan kurslarımızda var. Kısa süreli olan, 92 bayan 48 erkek de sertifika aldı. Açtığımız kurlardan bazıları ise “Afet Bilinci, Ahşap Hediyelik Eşya, Arıcılık, Almanca, Atletizm, Bağlama, Bilek Güreşi, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Operatörü, Cenaze Hizmetleri, Çocuk Bakım Hizmetleri, Emlak Danışmanlığı vs.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika