Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ ORGANİK TARIMDA YÜKSELİYOR - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ ORGANİK TARIMDA YÜKSELİYOR

02 Ekim 2023 - 17 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ ORGANİK TARIMDA YÜKSELİYOR
AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ ORGANİK TARIMDA YÜKSELİYOR

Ordu’nun Akkuş ilçesinde, Akkuş Ziraat Odası teşvikleriyle üretilen organik Akkuş fasulyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisleri tarafından denetlendi.

Akkuş şeker fasulyesi, bölgedeki tüketiciler tarafından tercih edilen bir ürün haline gelirken, Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in projesi sayesinde ünlü market zincirlerinde yerini aldı. 2023 yılı hasatlarını incelemek için ilçeye gelen Ordu İl Tarım Müdürlüğü Ziraat Mühendisleri Enver ÇAM ve Mustafa KARAAĞAÇ, Akkuş Şeker Fasulyesi organik tarım üreticilerini denetledi ve ürünlerden numune aldı. Numuneler incelendikten sonra üreticilere bilgi verileceği belirtildi. Denetim çalışmalarında Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya da yer aldı. Kaya, yeni hasat döneminin üreticilere bereketli geçmesini diledi.

Akkuş Şeker Fasulyesi, Akkuş ilçesinin iklim özellikleriyle uyumlu, engebeli arazilerde yetişen bir değerdir.Bu fasulye, Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret olarak tescil edilmiştir . Yıllık 500 tona yakın üretilen fasulye, ilçedeki Akkuş Ziraat Odası tesislerinde paketlenerek, yurt içinde market ve lokantalara satılıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika