Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Almanya’da devlet destekli CureVac deneyleri son aşamaya geçti. - Ünye Haber Takip
...
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/inc/box/havadurumu/hava.php on line 0

Warning: file_get_contents(http://www.mynet.com/havadurumu/asya/turkiye/unye): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/inc/box/havadurumu/hava.php on line 0
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2247 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Almanya’da devlet destekli CureVac deneyleri son aşamaya geçti.

14 Aralık 2020 - 317 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Almanya’da devlet destekli CureVac deneyleri son aşamaya geçti.
Almanya’da devlet destekli CureVac deneyleri son aşamaya geçti.

Almanya'da devlet destekli CureVac deneyleri son aşamaya geçti

Almanya‘da devletin hem hissedarı olarak hem de fon vererek desteklediği biyoteknoloji şirketi CureVac, geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının Faz 2b/3 çalışmalarına başladı.

Almanya’da devletin hem hissedarı olarak hem de fon vererek desteklediği biyoteknoloji şirketi CureVac, geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının Faz 2b/3 çalışmalarına başladı.

Britanya ve ABD’de kullanılmaya başlanan BioNTech-Pfizer aşısı gibi mesajcı RNA (mRNA) denilen yeni bir biyoteknolojiye dayanan CureVac’ın aşısı, Faz 2b/3’de bir katılımcıya uygulandı.

35 BİNDEN FAZLA DENEK

CVnCoV denilen iki dozlu aşının Tübingen Üniversitesi Tropikal Tıp Enstitüsü’nde başlanan klinik denemeleri, Avrupa ve Latin Amerika’da 35 binden fazla katılımcıyla yürütülecek.

FAZ 3 ETKİLİLİK DENEYİYLE BİRLEŞTİRİLECEK

Çalışmada, 12 mikrogramlık dozdaki CVnCoV’nin yetişkinlerde güvenli ve etkili olup olmadığı değerlendirilecek.

Faz 2b bölümüyle başlayacak klinik deneyler, sorunsuz şekilde Faz 3 etkililik deneyiyle birleştirilecek.

mRNA TEKNOLOJİSİNDE UZMAN

Almanya’nın Tübingen kentinde merkezi bulunan CureVac, vücudun protein üretiminde rol oynayan bir tür haberci molekül olan mRNA bazlı aşılar üzerinde çalışıyor.

CureVac CEO’su Dr. Franz-Werner Haas, “Önemli Faz 2b/3 çalışmasının başlamasıyla, aşı adayımız CVnCoV’un geliştirilmesinde bir başka önemli dönüm noktasına ulaştık. Bugüne kadar elde edilen güvenli olma ve bağışıklık sağlama verileri umut verici görünüyor” diyerek ekledi:

“mRNA teknolojisinin ve aşımızın Kovid-19’u önlemek için etkisini göstermesini ve bu pandemiyi yenmeye yardımcı olmasını umuyoruz.”https://7e68fb4208f7eec9458d9fe2f3813e58.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

AB 405 MİLYON DOZ ALACAK

Almanya federal hükümetinin yaklaşık 750 milyon euroluk özel bir programla mali olarak desteklediği üç Alman projesinden biri olan CureVac, bu fondan 252 milyon euro alıyor.

AB’nin icra organı Avrupa Komisyonu, federal hükümetin KfW kalkınma bankası aracılığıyla yaklaşık yüzde 20’sini elinde bulundurduğu CureVac’tan halihazırda 405 milyon aşı dozu almayı garantiledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika