Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ARGAN; PSİKOTEKNİK BELGESİNDE ACELE EDİNİZ.! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 31.2392 / Satış : 31.2955
Euro : Alış : 33.7797 / Satış : 33.8406
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ARGAN; PSİKOTEKNİK BELGESİNDE ACELE EDİNİZ.!

06 Şubat 2020 - 248 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»ARGAN; PSİKOTEKNİK BELGESİNDE ACELE EDİNİZ.!
ARGAN; PSİKOTEKNİK BELGESİNDE ACELE EDİNİZ.!

Ünye Yunus Emre Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Müdürü Alper ARGAN, Her türlü ticari amaçla yük ve yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan ve ticari araç kullanan sürücülerin almak zorunda oldukları Psikoteknik değerlendirme raporlarını zaman kaybetmeden almaları uyarısında bulunuldu.

Konuya ilişkin önemli açıklamalar da bulunan Ünye Yunus Emre Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Müdürü Alper ARGAN şunlara yer verdi.

Argan; İnsan unsurundan kaynaklı olarak meydana gelen trafik kazalarını minimize etmek, sürücünün trafiğe çıktığı andan itibaren hafıza, hız kontrolü ve saldırganlık gibi durumlarda davranış ve tepkilerini ölçmek için uygulanılan Psikoteknik testinin, ticari araç sürücülerine zorunlu hale getirildiğini belirtti.

Bu bakımından toplum olarak Kurtuluş Savaşında verdiğimiz can kadar, trafik kazalarında da kayıp verildiğini, yaşanan bu kazalarındaki insan kaynaklı unsurları minimize ederek, can kaybının en düşük seviyede olmasını hedeflediklerini ifade etti.

Argan açıklamasının devamında, Psikoteknik Muayene ve Değerlendirme Raporu için sürücülerin; dikkat, koordinasyon, hız, refleks, karar verme, mesafe tahmini ve görsel algı gibi 12 farklı testten geçirildiklerini diğer taraftan da Psikoteknik raporu olmayan sürücülerin KarayollarıTrafik Kanunu ve Karayolu Taşıma yönetmeliğikapsamında belirtilen maddelerinden ruhsat sahibine ve sürücüye ayrı ayrı olmak üzere (araç sahibine 885 tl,  sürücüye 350tl) idari para cezası uygulanacağını bu açıdan herhangi bir cezai müeyyideye maruz kalmamaları bakımından raporlarını en hızlı şekilde temin etmelerinin menfaatlerine olacağını söyledi.

Argan son olarak tüm sürücülere kazasız ve cezasız yaşam dileyerek sözlerini bitirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika