Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Başkan Argan”Ünye ve Ünyeliler için bu bir milattır” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Başkan Argan”Ünye ve Ünyeliler için bu bir milattır”

23 Şubat 2021 - 301 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Başkan Argan”Ünye ve Ünyeliler için bu bir milattır”
Başkan Argan”Ünye ve Ünyeliler için bu bir milattır”

18 Şubat 2021 günü Ankara’da gerçekleştirilen Ünye Organize Sanayi Bölgesi Alt Yapı İhalesi ile Ünye’nin 40 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesi adına çok önemli bir adım atılırken, bu tarihi gelişmeyi düzenlediği basın toplantısında Ünye kamuoyu ile paylaşan AK Parti Ünye ilçe başkanı Kenan Selim Argan” Ünye ekonomisi için hayati önem taşıyan ihaleyi “Hakikaten Ünye ve Ünyeliler için bu bir milattır. Ünye için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Ankara’da gerçekleştirilen ihaleyi Ünye ilçe teşkilatında yaptığı basın açıklamasıyla değerlendiren Başkan Kenan Selim Argan,“18 Şubat 2021 tarihinde daha önce ifade ettiğimiz üzere Ünye OSB’nin alt yapı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. İhale için başvuran 10 firmadan 5’inin yükümlülükleri yerine getirmemesi üzerine ihaleye katılan 5 firma ile ihale gerçekleştirildi. İhaleyi %52,52 oranla en fazla kırımı veren Ünyeli Hemşerimiz Cevat Güven’in şirketi Delta İnşaat kazanmış oldu.

Yaklaşık 12 Milyon Liralık bir rakamla Ünye OSB’nin alt yapı yapım işine başlamış olacağız. Hakikaten bu bir milattır. Ünye için bir dönüm noktasıdır. Çünkü geçmişten günümüze süreç içerisinde bu noktaya gelinceye kadar hiçbir çalışmanın içerisinde öyle ya da böyle bir sebeple bulunamadık. O nedenle bugün OSB’nin temellerinin atılabileceği bir ortamın bakanlığımız tarafından tesis edileceğini Ünye için de çok önemli olduğunu ben bir kez daha yinelemek istiyorum. 5000’e yakın işsize iş kapısı olacak olan Ünye OSB ile ilgili ayrıca “36-37 müteşebbisimizin kuracak olduğu çeşitli fabrikalarla birlikte ilk etapta 3600-5000 civarında bir işsizimize ev sahipliği yapacak olan bu alan hakikaten takdire şayandır. İnşallah bununla birlikte ikincisi ister OSB olsun, ister ikinci OSB olsun temellerinin atılması için çalışma içerisinde olacağız” dedi.

“Bundan sonraki süreçte 2 hafta içerisinde yer teslimi yapılacak diyen Başkan Argan ”Ön sözleşme yapıldı. Ancak bakanlık yüklenici firma ile bağlayıcı bir sözleşme yapacak. Bu sözleşmenin gereği olarak normalde 2022 yılının sonuna doğru aslında bitirilmesi şartnamede bağlayıcı durumda. Ancak bizim isteğimiz ve Sayın Genel Müdürümüzün de talepleri doğrultusunda Allah’tan bir şey olmazsa, bu yıl içerisinde alt yapı ihalesini kapsayacak olan kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve telekominikasyondan oluşacak olan ayrıca yol hatlarını belirgenleştiren alt yapı çalışmaları yapılmış olacak. Devamında ise elektrik ve doğalgazın da yapılması suretiyle açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz. Artık cek, caklarla bu işin olmadığının göstergesidir. Artık hep birlikte inşaatların yükselmiş olacağını hep birlikte görmüş olacağız”dedi.

Ünye Kültür Merkezi İnşaatı Nisan 2021’de Başlayacak

AK Parti Ünyeİlçe Başkanı Kenan Argan ”Ünye OSB alt yapı ihalesiyle ilgili açıklamalarını takiben Ünye de inşaatı yarım kalan Ünye Kültür Merkezi ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alparslan Bey ile bizzat görüşme yaptık. 2021 yılı içerisinde Türkiye’de üç Kültür Merkezi için yatırım bütçesi ayrıldığını ifade ettiler. Geçen yıl başlamış olan ancak bir süredir duraklayan Kültür Merkezimizin Nisan ayına doğru başlayacağını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu konuyla alakalı da Strateji ve Bütçe Başkanlığı’ndan bütçenin salını mı ile ilgili sadece Cumhurbaşkanımızın onayını beklediklerini ifade ettiler. Cumhurbaşkanımızın bütçe salınımıyla ilgili onayı verdikten sonraki safhada mevcut müteahhidimiz ile orada çalışmalara inşallah devam edeceğiz.”Öte yandan,2021 yılı içerisinde Ünye Kalesi’nde 3. ve 4. Etap çalışmaları başlayacak diyen Argan” Ünye Belediyemizin Ünye Kalesi’nde yürüttüğü çalışmalara ilave olarak oranın 3. ve 4. etap restorasyon çalışmalarının yapılmasını geçen yıl Bakanlıktan talep etmiştik. İnşallah 2021 yılı içerisinde Allah’tan bir şey olmaz ise bunların yapılmasına başlayacaklar ” dedi.

2021 Yılı “Nisan-Mayıs gibi Ünye fakülte binamızın temelini atacağız diyen Kenan Argan” Ünye’de üniversite alanı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Orada yapılacak binanın avam projelerinin onaylandığını, devamında da uygulama projelerinin onaylanma aşamasında olduğunu sizlere ifade etmek istiyorum. Üniversitemizin Yapı İşleri Daire Başkanlığı ve Ünye Belediyemiz İmar İşleri Müdürlüğü koordinasyonu dâhilinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Nisan ya da en geç Mayıs ayı gibi burada temel atılacak, inşaata başlanacak.”

“Tabakhane Deresi 4. Etap Çalışmaları Başlayacak”

Ünye Tabakhane Deresi’nin ıslah çalışmalarıyla ilgili yaptıkları görüşmeleri değerlendiren Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Başkan Kenan Selim Argan, “Devlet Su İşleri Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız beyi yerinde ziyaret ettik. Ziyaretimizde malumunuz 2015 yılında Tabakhane Deresi’nin 1.,2.,3. Ve 4. Etap ıslahı ve ikmalini yapım işi vardı. Bu konuyla ilgili o dönemde ihale yapılmış 2019 yılında yüklenicinin şartları yerine getirmemesinden kaynaklı olarak bu ihale fesih edilmişti. Bugün baktığınızda orada Tabakhane Deresi’nin 4. Etap Islah ve İkmalinin yapım işi ile ilgili talebimizi yeniledik. 2020 yılı içerisinde yapılmasını bekliyordu ancak içinde bulunmuş olduğumuz şartlardan dolayı bu yıl tekrardan yatırım programına alınmasıyla ilgili süreci hep beraber çözmüş olduk. Burada özellikle taşkın koruma bantları ve duvarlarının yapılmasıyla aynı zamanda zeminin taş tahkimatının yapılması ve ıslah sekisi dediğimiz tabandaki çöküntülerin ve diğer yüzeysel bozuklukların yapılması ile ilgili işlerin yapımı başta olmak üzere Ünye Gençlik Merkezimizin bulunduğu yerin önünden karşı tarafa yaya köprüsü, sellere maruz kalması nedeniyle tabakhane üzerinde bulunun iki köprünün demonte şeklinde yukarıya kaldırılmasıyla ilgili işlemlerin tamamını ortaya koyacak olan 11 Milyonluk yatırım da Sayın Genel Müdürümüzün riyasetiyle inşallah onaylattırmış olduk. Bununla ilgili genel müdürümüz ilgili yerlere talimat verdiler.

Tabakhane Deresi 4. Etap çalışmalarının başlayacağını belirtmek istiyorum.

Diğer yandan OSB’nin yanında bulunan Curi Deresi’ndeki tahkimatların selden zarar görmesi nedeniyle bu derenin de aynı şekilde yapımı da eş güdümlü olarak devam ettirilecektir” dedi.

“Ünye Adliye Binamız Yetersiz”

Yeni Adliye’nin Alanı 12,5 Dönüm Olacak”Ünye Adliyesi’nin ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle bir süredir gündemde olan yeni binanın son durumunu hakkında Ankara’da yaptıkları görüşmelerde değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Argan, “Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanımız Talat beyi de ziyaret ederek Ünye Adliyesi ile ilgili de görüşme yaptık. Ünye Adliyesi 130 bin nüfuslu ilçemize hem yakışır hem de hizmetlerini karşılayacak bir yapıya kavuşması gerekiyor. Mevcutta 5 bin metre kare alana sahip mevcut Adliye binasının yeterli olmadığını biliyoruz. Ünye Otogar Mevkii’nde itfaiyemizin yanında yaklaşık 8 bin 437 metrekare arsanın Ünye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi arasındaki takas ve devamında Ünye Belediyesi’ne ait olan 3 bin 900 metrekare alanın daha birleştirilmek suretiyle 12,5 dönüm üzerine yeni Adliye binasının kurulması çalışmalarımız devam ediyordu. Bu görüşme ile de süreci başlatmış oluyoruz. Adalet Bakanlığımızın bunları yaparken 5-10 yılı değil, 40-50 yıllık geleceği planladığına da şahit olduk. Normalde bize 130 bin nüfuslu bir ilçe için en az 25-30 bin metrekare kapalı alanlı bir binanın yapılması arzu ettiklerini bizlere söylediler. Dolayısıyla mevcuttaki elimizdeki imkanlarla birlikte 12,5 dönüm alan üzerine yapılması planlanan Adalet Sarayı’nın bakanlığımız tarafından proje ihalesine çıkılacağı da bizlere ifade edildi. Tabi ki hızlı bir şekilde devir işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu hususla ilgili olarak biz de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Teşekkürün En Büyüğünü Ünye Halkı Hak Ediyor”

Başkan Kenan Selim Argan, “Ben bu hizmetlerin gerçekleşmesinde bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada özellikle teşkilatımızda görev yapmış olan çok kıymetli teşkilat mensubu arkadaşlarım başta olmak üzere Ünyeli hemşerilerimizin yakın takipleri ve değerli basın mensuplarımızın da aracılığıyla sıcak gündem malzemesi yaparak bunları bizlere aktarmalarından ve sonuca ulaştığımızdan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.En büyük teşekkürü burada Ünye halkı hak ediyor. Ardından da çalışmalarımız ışığında koordinasyon dâhilinde Ünye’de beraber çalışmış olduğumuz Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, Valimiz, siyasetçilerimiz, bürokratlarımıza şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. İnşallah yapmış olduğumuz hizmetlerle beraber Ünye’de artık bundan sonraki safhalarda da farklı hizmetlerin yapılmasına hep birlikte vesile oluruz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika