Dolar : Alış : 9.3140 / Satış : 9.3307
Euro : Alış : 10.8308 / Satış : 10.8503
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1318 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BAŞKAN SOBİ “SEKTÖREL POZİTİF AYRIMCILIK” istiyoruz…

28 Mart 2020 - 119 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»BAŞKAN SOBİ “SEKTÖREL POZİTİF AYRIMCILIK” istiyoruz…
BAŞKAN SOBİ “SEKTÖREL POZİTİF AYRIMCILIK” istiyoruz…

Ünye Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Adnan SOBİ turizm sektörünün en etkilenen sektörlerin başında geldiğini belirterek, diğer bölgelere nazaran, sektörel bazda pozitif ayrımcılık istedi.

SOBİ yaptığı açıklamada :

“Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizi de ciddi bir şekilde etkisi altına alan Coronavirüsü salgını nedeniyle, Bölge olarak Turizm sektörümüz diğer bölgelere göre çok daha fazla olumsuz yönde etkilenmiş olup, devletimizin sektöre destek paketlerini açıklarken, bölgemizdeki yeme-içme, eğlenme, konaklama, plaj-kamping ve doğa Turizm işletmelerinin destekleme farkında lığını göz önünde bulundurması sektörümüz açısından hayati önem taşımaktadır. Yaklaşmakta olan Turizm Haftası kapsamında bu paketin doğru dokunuş ve destekleme ile sektörümüzdeki umutsuzluğun, umut olmasını bekliyoruz. Salgının ülkemizde etkisi arttıkça devletimizin aldığı ilk kapatma kararları tamamen Turizm sektörü üzerine olmuştur. Bu karara uyan sektörümüz dün olduğu gibi bugünde devletimizin ve alınan kararların her zaman yanında ve destekçisidir. Sadece Ünyemizde yeme-içme, eğlence yerleri, çay bahçeleri, kafeteryalar, restoranlar, barlar, oteller, hamam ve saunalar dahil sektörümüz %100 etkilenmiş ve salgın sonrası ne yapacağını karamsarlık içerisinde düşünmektedir. 

ÜNTİD olarak, devletimizden beklentimiz; salgın sonrası sektörümüzün yol haritasında, sektör olarak kendimizi güvende görmek istiyoruz. Bu bağlamda, yapılacak olan sektörel desteklerin pozitif ayrımcılık ilkesi dahilinde bölgemizin ayrılmasını ve desteklerin belirlenmesinde, sektör temsilcileri olarak bizlerin fikirlerinin alınmasını istiyoruz. 

Bu salgının bir an önce son bulmasını ve ülke olarak normal yaşamımıza dönmeyi temenni eder. Sağlıklı ve mutlu bir ülke diliyorum. 

Kamuoyuna saygı ile…” Açıklaması yaptı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika