...
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BAŞKAN TAVLI, “KAHVERENGİ KOKARCA İLE MÜCADELEDE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

30 Aralık 2023 - 33 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»BAŞKAN TAVLI, “KAHVERENGİ KOKARCA İLE MÜCADELEDE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
BAŞKAN TAVLI, “KAHVERENGİ KOKARCA İLE MÜCADELEDE DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarım arazilerinde risk oluşturan ve fındık ürününe ciddi zarar veren Kahverengi Kokarca ile mücadelede Ünye Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Tavlı, ayrıca vatandaşlara seslenerek topyekün mücadele çağrısında bulundu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ağıdere Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Tavlı beraberinde İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım, İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş ve Belediye Meclis Üyesi Recep Güdek ile birlikte Ağıdere Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Muhittin Ocak ve mahalle sakinleriyle buluştu.

Ziyarette, bir konuşma yapan Başkan Tavlı bölgemizin önemli geçim kaynağı olan fındık ürününün zararlılarından Kahverengi Kokarca ile mücadele sürecinin devam ettiğini belirterek vatandaşlara topyekün mücadele çağrısında bulundu. Başkan Tavlı, “Yol ve diğer çalışmalarla iglili yerel yönetimi ilgilendiren kısımlarda zaten elimizden geldiğince hatta imkanlarımızı zorlayarak hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Her mahallemizde olduğu gibi Ağıdere Mahallemizde de hizmetlerimizi özenle sürdürüyoruz. Tabii bunların yanında özellikle tarım konusunda yaşadığımız süreçte Kahverengi Kokarca ile mücadele sürecindeyiz. Bu gerçekten dikkate alınması gereken bir konu. Böyle ciddiye alınmayacak önemsenmeyecek bir durum değil. Gürcistan bölgesinde 5 yıldır fındık ihracatı ile ilgili ciddi anlamda sorun yaşadıklarının bilgilerini alıyoruz. Bölgemize yakın olan Fatsa’da bu yıl vatandaşların fındıklarını satma noktasında sorun yaşadıklarını duyduk. Onun için bununla ilgili mücadeleyi birlikte yapmamız gerekiyor. Eğer hassasiyet içerisinde birlikte bir tarımsal mücadele yapmaz isek inanın bu sıkıntıların hepsi ile biz de karşı karşıya kalacağız. Ünye Belediyesi olarak biz ilçe tarım müdürlüğümüzle birlikte  ilaçlama noktasında desteğimizi sürdürüyoruz Ancak tüm vatandaşlarımız birlikte bu mücadeleyi sürdürmeli. Ben bu konuya hassasiyet göstermenizi istiyorum” diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Muhittin Ocak Başkan Tavlı’ya mahalleye yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ederken,  daha sonra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte yürütülen Kahverengi Kokarcayla mücadele hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika