Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİ YOL YATIRIMLARINDA GELECEĞE TAŞIYORUZ” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2189 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİ YOL YATIRIMLARINDA GELECEĞE TAŞIYORUZ”

04 Eylül 2021 - 173 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİ YOL YATIRIMLARINDA GELECEĞE TAŞIYORUZ”
BAŞKAN TAVLI, “ÜNYE’MİZİ YOL YATIRIMLARINDA GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Partinin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Tekkiraz mahallesinde Tekkiraz, Pelitliyatak, Yenikent, Fatih, Yeşilkent, Dereköy, Yeniköy, Ortaköy, Yenikızılcakese, Taşça, Uğurlu, Çınarcık, Nurettin, Yaycı ve Dizdar mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Tekkiraz buluşmasına Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan ve Ünye Dernekler Federasyonu (ÜNDEF) Başkanımız Ali Kemal Göyünç’ün de katıldı. 

Ünye’nin kırsal mahallelerinin talepleri ve yatırımların konuşulduğu toplantıda Belediye Başkan Tavlı ve İlçe Başkanı Argan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

İlçe Başkanı Argan, “İhtiyaçlar Sınırsız Ancak Kaynaklar Sınırlı”

Devletin kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması gerektiğini altını çizen AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptığı konuşmada, “Ünye’miz 130 bin nüfuslu büyük bir şehir. Öncelikle devletin bizlere sağlamış olduğu imkânları koruyacağız. Devlet varsa millet, millet varsa devlet var. Bu nedenle devletin bütün kaynaklarını israf etmeden koruyacağız ve kullanacağız. Tabi ki yollarımız yapılacak ve çevremiz güzelleştirilecek. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor. İnsan ihtiyaçları sınırsız ancak kaynaklar sınırlı” dedi.

İlçe Başkanı Argan, “Ünye Belediyesinin Konkasör Tesisi Yatırımını Gururla İfade Ediyorum”

Ünye Belediyesi’nin yol yatırımları maliyeti anlamında ciddi tasarruf sağlayacak olan Konkasör Şantiyesinin ilçe için çok önemli bir değer olduğunun altını çizen AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Her yerde bunu gururla söylüyorum. Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı, konkasör şantiyesini ilçeye kazandırdı. Aynı şekilde beton santralinin de kapasitesini arttırdı. Bu yatırım bizim gibi zor coğrafi alana sahip şehirler için hayati öneme sahiptir. Bu yatırımla daha önce yapılan yol hizmetleri iki katına çıkmış olacak” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Aşırı Yağışlar Kırsal Mahallelerimizde Ciddi Hasara Neden Oldu”

Ünye’de geçtiğimiz haftalarda yaşanan aşırı yağışların özellikle üst mahalle yollarında ciddi hasarlar meydana getirdiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Merkezde aldığımız tedbirler sayesinde lokal hadiselerle sel afetini geçiştirdik. Ben 17 yıldır il genel meclis üyeliği de olmak üzere bu alanda bölgeyi tanıyan ve kendini yetiştiren bir kardeşinizim. Ben 17 yıllık sürede kırsalda yağışların bu denli zarar oluştuğu bir sürece şahit olmamıştım. Heyelanlar, yol uçmaları gibi çok sayıda zarar meydana geldi. Afetin meydana geldiği ilk andan itibaren tüm ekiplerimizle bende şahsen başlarında olmak üzere gece gündüz mücadele ettik. Zarar tespit heyeti tarafından hazırlanan rapor çerçevesinde aşırı yağışların sadece Ünye Belediyemize maliyeti 30 milyon liranın üzerinde” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Konkasör Tesisimiz Ünye’miz İçin Çok Önemli Bir Yatırım Oldu”

Ünye Belediyesinin yol hizmetleri anlamında yatırım maliyetlerini ciddi oranda aşağıya çekecek olan ve böylece çok daha fazla yol yapılmasının önünü açan Konkasör Şantiyesi yatırımıyla ilgili konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “2021 yılının Mart ayı itibariyle ki ağırlıklı olarak 2019 yılının ikinci yarısından başlamak üzere toplamda 70 kilometre beton yol yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Ünye olarak 2 bin 800 kilometre yol ağımız var. Kayıtsız olarak hizmet vermek zorunda olduğumuz da en az 500 ila 600 kilometre daha yolumuz mevcut. Bu nedenle 3 bin 500 kilometreye yakın bir yol ağında mücadele veriyoruz. 70 kilometre olarak gerçekleştirdiğimiz yol hizmetinin yüzde 70’lik kısmını Kumru ve Kavak’tan getirdiğimiz malzeme ile gerçekleştirdik. Bu kadar uzak noktalardan malzeme getirerek burada hazırlayıp beton yol dökmenin maliyeti oldukça yüksek oluyordu. Bugün bir kilometre beton yolun maliyeti 250 bin lira. Ama biz ne yaptık; 4 tane mikser, bir tane Karmix mobil beton aracı ki Ordu’nun 19 ilçesinde ilk olarak alarak hizmete sunan belediye biziz. Yine aynı şekilde 1 adet pompa, 1 adet treyler, 1 adet ekskavatör, 1 adet loader gibi çok sayıda ekipman ve iş makineleri kazandırdık ve tüm bunları borçsuz yaptık. Ünye’mize kazandırdığımız bu 55 dönümlük konkasör şantiyesi alanının altı olduğu gibi yol hammaddesi ile dolu. Böylece tüm tol malzemesi aynı yerde çıkıyor, işleniyor ve döküme hazır hale getiriliyor. Bu yatırımızla yol hizmeti maliyetimiz çok ciddi oranda azaldı. Bu da bizlere çok daha fazla yol hizmeti sunma imkânı oluşturdu. Bugün baktığımızda tesisimizin bütünsel değeri 30 milyon liranın üzerindedir” dedi.

Pelitliyatak ve Fatih Mahallelerine Semt Sahaları Müjdesi

Ünye’nin tümüyle kendisine yakışır hizmetlere kavuşması için mücadele verdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu çerçevede sosyal tesis yatırımlarının da gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Tavlı, “Pelitliyatak mahallemizde sosyal ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi adına bir adet semt sahası kazandırıyoruz. Yine Fatih mahallemize aynı şekilde bir semt sahası kazandırıyoruz. Öte yandan Tekkiraz meydanında da projemizi hazırladık, modern bir düzenleme çalışması gerçekleştiriyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika