Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Başkan Tavlı, Vatandaşları Daha Duyarlı Olmaya Çağırdı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.1039 / Satış : 27.1528
Euro : Alış : 28.8483 / Satış : 28.9003
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Başkan Tavlı, Vatandaşları Daha Duyarlı Olmaya Çağırdı

09 Eylül 2021 - 161 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Başkan Tavlı, Vatandaşları Daha Duyarlı Olmaya Çağırdı
Başkan Tavlı, Vatandaşları Daha Duyarlı Olmaya Çağırdı

Ünye Belediyesi Eylül ayı Olağan Belediye Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Tavlı, mecliste yaptığı konuşmada, vatandaşlardan bahçe temizliklerinden çıkan dal ve benzeri rusubatları yol kenarlarına atmamalarını istedi.

Ünye Belediyesi, Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısı meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, gündem maddelerine geçilmeden önce Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Özellikle Ağustos ayında yaşanan aşırı yağışlara değinen ve oluşan zararlarla ile bu zararlar sonucu gerçekleştirilen çalışma ve planlamalarla ilgili konuşan Başkanı Hüseyin Tavlı, yağışlar sonrası 30 milyon liranın üzerinde bir hasar meydana geldiğini belirtti.

Başkan Tavlı, “Zararların Telafisi İçin Hızlı Bir Şekilde Çalışıyoruz”

Ünye’de aşırı yağışlar sonrası meydana gelen hasarlarla ilgili planlı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Tavlı, “Özellikle 06 ve 13 Ağustos tarihlerinde yağan şiddetli yağmur neticesinde kırsal mahallelerimizde çok ciddi anlamda hasarlar meydana geldi. YİKOP ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen ekiplerin incelemesi sonrası hasarın 30 milyon liranın üzerinde olduğu belirtilmiştir. Biz hasar gören alanlarda Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte omuz omuza vererek öncelikle fındık sezonunun da düşünerek vatandaşlarımızın yol geçişlerini sağlamaya çalıştık. Zarar gören yollarımızın hızlı bir şekilde eski haline gelmesi için planlamalarımızı yapmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Tavlı, Vatandaşları Daha Duyarlı Olmaya Çağırdı

Sel ile ilgili meydana gelen zararların çoğunun vatandaş kaynaklı olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Tavlı, “Sel esnasında sahada yaptığımız incelemelerde yağışların zarar vermesinin birinci sebebinin hemşerilerimizin ne yazık ki bahçelerinden çıkan dal ve bunun gibi rusubatları yol kenarlarındaki V kanallarına gelişi güzel yığmalarından dolayıdır. Bu yığılmalar büz geçişlerini tıkadığı için yollara ciddi zararlar verdi. Vatandaşlarımızın bu konuya özellikle dikkat etmelerini rica ediyorum. Bu yolların yapılması için ciddi bir emek ve para harcanıyor. Bunu ziyan etmeye hiçbirimizin hakkı yok diye düşünüyorum.” dedi.

Başkan Tavlı, “Beton Yolların Önemini Bir Kez Daha Anlamış Olduk”

Yaşanan aşırı yağışlarda beton yolların öneminin bir kez daha anlaşıldığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Beton yolların bulunduğu bölgelerde kanallar tıkanmış olsa dahi üzerinden akan su yollara zarar veremedi. Bu yollarda yaptığımız incelemelerde zararın yüzde 5 gibi bir seviyede kaldığını gördük. Ancak satıh kaplama asfaltlarda ve malzemeli bakım gerçekleştirilen yollarda suların zarar verdiğini tespit ettik. Bazı noktalarda ise kullanılan büzlerin ve baksların yeterli olmadığını gördük. Bu noktalarda da daha geniş su geçiş noktaları kullanarak önümüzdeki süreçte yaşanabilecek yağışlara karşı önlemlerimizi almış olacağız.” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra gündem maddelerine geçildi. Ünye Belediye Meclisinde 10 maddelik gündem tek tek okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika