Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
BASKIN SEÇİM Mİ? SİYASİ HAMLE Mİ? - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BASKIN SEÇİM Mİ? SİYASİ HAMLE Mİ?

28 Nisan 2018 - 722 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»BASKIN SEÇİM Mİ? SİYASİ HAMLE Mİ?
BASKIN SEÇİM Mİ? SİYASİ HAMLE Mİ?

Malumunuz Hükümetimiz 24 Haziran için erken genel seçim kararı aldı, öncelikle vatana millete hayırlı olsun.

Bu bir baskın seçim mi? Yoksa siyasi hamlemiydi? Evet anlaşılan o ki, bu siyasi bir hamle. Bir satranç oyunu gibi düşünecek olursak, yapılan bir hamleye karşı, savunma yapmak yerine, karşı bir hamle yapıldı.

Amaç, hamle yapanların oyununu, karşı hamle yaparak bozmak. Hem de öyle böyle değil, kimsenin beklemediği bir anda, ustalıkla yapılan bir hamle bu.

Zaten batıdan gelen seslere kulak verecek olursak, yapılanın doğru olduğunu da anlamak zor değil.

Hamleyi burada yapıyorsun, çığlık sesi batıdan geliyor, demek ki birilerinin oyununu fena bozmuşuz.

İçimizde de çığlık sesleri hemen yükseldi, her daim sandığı gösteren Ana Muhalafet bile, istediği bu olmasına rağmen, bu bir baskın seçimdir demeye başladı.

Hani ne ol oldu, her sözünde sandığa gidelim, erken seçim olsun diyen sen değilmiydin. Eee istediğin oldu işte, daha neden söyleniyorsun.

İyi Parti ise, ben daha yeni kuruldum, seçime giremem, benden kortunda erken seçim kararı aldın demeye başladı.

Yüksek Seçim Kurulunun  İYİ Parti’nin seçime giremeyeceği  yönündeki açıklamasının hemen ardından, destek CHP’den geldi ve 15 milletvekilini İYİ Partiye transfer etti.

Amaç, İyi partinin mecliste Grup kurmasını sağlayarak seçime doğrudan katılabilmesini sağlamak.

Evet bu da bir siyasi hamledir, ama etik değildir.

Güya İYİ Partiyi seçimlere girmesini sağlayarak, MHP ve AKP’nin oylarını bölmesini sağlamak ve aradan sıyrılmak taktiğinden başka bir şey değildir CHP’nin yaptığı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığına gelecek olursak, zaten MHP ve AKP’nin ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’den  ise Meral Akşener aday olacak, Saadet Partisi ise yanına destekçi arıyor, bir CHP ile bir İYİ Partiyle görüşüyor, kendi adayını ortak çatı altında çıkarmak için uğraşıyor. O adayın ise kulislerde konuşulan,  Abdullah Gül’ün olduğu yönünde.

CHP de ise hala belirsizlik sürüyor, kendi içlerinde bir karmaşa hakim. Birkaç tane milletvekili Kılıçdaroğlu aday olmaz ise ben adayım dedi. Kılıçdaroğlu ise Cumhurbaşkanlığına çıkmak istemiyor, çünkü çıkıpta kazanamazsa, aynı zamanda CHP Genel Başkanlık Koltuğunu da kaybedecek. Adaylığa çıkması için önce Genel Başkanlıktan istifa etmesi lazım çünkü.

Anlaşılan Kılıçdaroğlu Genel Başkanlık Koltuğunu daha çok seviyor.

YERLİ MİLLETVEKİLİ

Son olarak yerele inmek istiyorum,

Milletvekili olmak isteyen kamu kurumlarında çalışanların 26 Nisan’da görevlerinden istifa etmesi zorunluluğu var, o süre de artık bitti.

26 Nisan Perşembe günü akşama doğru ilk istifa ve aday adaylık duyurusu Ünye Belediyesinden geldi. AKP’li Belediye başkan yardımcısı Murat Ocak, Milletvekilliği için görevinden istifa ettiğini açıkladı, peşinden AKP’li meclis üyesi Remzi Taş’da üyelikten istifa ederek, aday adayı olacağını açıkladı.

İyi Partiden ise işadamı Faruk Korkmaz ve Eczacı Emine Ahsen Oral Milletvekili aday adayı olacaklarını açıkladılar.

Gözlerin çevrildiği diğer parti CHP’den ise hala ses yok, bir sessizlik hakim.

Tabi bu saydığım isimlerin haricinde aday olan başka isimlerde var ama, hepsi yurdun çeşitli yerlerinde görev yapan hemşehrilerimiz .

Gönlüm, eğer milletvekili olacaksa yerli isimlerden olması yönünde, dışarıdaki Ünye’li hemşehrilerimiz Ünye’nin sorunlarına ne kadar hakim olacaklar.

Bizi ve sorunlarımızı bilen yerli Milletvekillerine ihtiyacımız var, bu hangi partiden olursa olsun.

Bir daha ki söz sıramda görüşmek dileği ile

Dostça ve sağlıcakla kalın…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika