Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
BELEDİYEDE İSTİFA ŞOKU - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BELEDİYEDE İSTİFA ŞOKU

22 Kasım 2018 - 723 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»BELEDİYEDE İSTİFA ŞOKU
BELEDİYEDE İSTİFA ŞOKU

Geçtiğimiz hafta hakkında açılan soruşturma sonucu görevden alınan Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın ardından, Çamyarın göreve getirdiği ve 4,5 yıldır başkan yardımcılığı görevini sürdüren Erhan Eren bugün yaptığı basın toplantısında Görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Erhan Eren yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; 30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde Ak Partimizden Belediye Meclis Üyesi seçilmeme müteakiben, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAMYAR’ın iradesi ile Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştım.
Geçtiğimiz cuma günü İçişleri Bakanlığımız tarafından Başkanımıza tebliğ edilen karar ile Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAMYAR görevinden uzaklaştırılmıştı. Bu karar aynı zamanda şahsımı Ünye Belediye Başkan Yardımcısı olarak atayan iradenin görevinden uzaklaştırılmış olduğu anlamına geliyordu. Kararın tebliğ edilmesi ile birlikte ortaya çıkan bu durum karşısında, aynı tarihte yapılacak bir istifa başka başka okumalara sebebiyet verebilirdi. O gün aldığım ve Başkanımla da paylaştığım istifa kararını bu sebeple ertelemek durumunda kalmıştım.
Ancak bu süreci daha fazla uzatarak bugün partimizde alınacak olan grup kararından sonra istifa etmem, grup kararına karşı bir tavır olarak okunabileceği gibi, yarın toplanacak Belediye Meclisinden ERHAN2sonra istifa etmem de Meclis kararına ve yeni seçilen Başkan Vekilimize karşı bir tavır olarak algılanabilirdi.
İnsanı değerli kılan en temel değerlerden biri olan Ahde vefa söz konusu olduğunda mevkilerin ve makamların bir önemi kalmaz. İnsanı değerli kılan bütün değerlerin bir maliyeti vardır. Mahşeri vicdanlarda değerli olmayı önemseyen insanlar maliyet ödemekten kaçınarak değer bulamazlar.
Yukarıda kısaca özetlediğim mülahazalarla dört buçuk yılı aşkın süredir yürüttüğüm Ünye Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden bugün itibari ile istifa ediyorum.
Başta Ak Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere partimizin bugünlere gelmesinde emeği olan bütün siyasi büyüklerimize, Ak partimizin çok kıymetli mensuplarına, bütün isimsiz kahramanlarına ve Ünyeli hemşerilerimize teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
Doğduğum ve aşığı olduğum şehre hizmet etme imkanı bana veren Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAMYAR’a sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Seçim kampanyasını birlikte yürüttüğümüz kıymetli ilçe Başkanımız merhum Adem ÇALIK’a Allahtan rahmet diliyor ve mekanının cennet olmasını temenni ediyorum.
Görev yaptığım dönem içinde birlikte çalıştığım Belediye Başkan Yardımcısı arkadaşlarıma,Birlikte seçilerek görev yaptığımız Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıma,birim müdürlerimize ve belediye bünyesinde birlikte çalıştığımız bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Millete hizmet noktasında birlikte çalıştığımız mahalle muhtarlarımıza,desteğini bizlerden esirgemeyen STK Başkanlarımıza ve siz kıymetli basın mensuplarımıza teşekkürler ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Erhan EREN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika