Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BETON YOLLARIMIZI BİRLİKTE KORUYALIM

06 Aralık 2023 - 37 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»BETON YOLLARIMIZI BİRLİKTE KORUYALIM
BETON YOLLARIMIZI BİRLİKTE KORUYALIM

Ünye Belediyesi ilçe genelinde başlattığı beton yol seferberliğini hız kesmeden sürdürüyor. İlçe genelinde 200 km.’ye yaklaşan beton yol ağı vatandaşlara uzun ömürlü ve konforlu ulaşım imkânı sunuyor. Ünye Belediyesi beton yolların korunması ve daha uzun süre dayanması için vatandaşlara çağrıda bulunarak “Birlikte Koruyalım” dedi.

.

Ünye’de kırsal mahallelerin en çok tercih ettiği beton yol uygulaması hız kesmeden devam ediyor. Geniş yol ağına sahip ilçede Ünye Belediyesi son 5 yılda yaklaşık 200 km. beton yolu vatandaşların hizmetine sundu. Havaların elverişli olmasıyla birlikte aralıksız süren çalışmalarla birçok mahalle yolu uzun ömürlü ve konforlu ulaşıma kavuştu.

Uyarı Levhaları Dikkate Alınmalı

Beton yol çalışmalarında zaman zaman uyarı levhalarını ve bariyerleri dikkate almayan sürücüler ise yolları tahrip ederken, Ünye Belediyesi vatandaşlara “Beton yollara sahip çıkıp birlikte koruyalım” çağrısında bulundu.

Son olarak Ünye’nin Yeşilkent Mahallesi ana güzergâhında gerçekleştirilen ve devam eden beton yol çalışmalarında iki kez üzücü olay meydana geldi. Tarım aracı ile henüz kurumamış yola giren dikkatsiz sürücü yolun bozulmasına neden olurken kısa bir süre sonra aynı güzergâhta başka bir sürücü ise uyarı levhaları olmasına rağmen aracıyla kurumamış betona girdi. Her iki olayda sürücülere cezai işlem uygulanırken bozulan yol Ünye Belediyesi ekipleri tarafından yeniden onarıldı. Ünye Belediyesi vatandaşlara çağrıda bulunarak “Uzun ömürlü ve konforlu ulaşım için mahallelerimizde uyguladığımız beton yol çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Vatandaşlarımızda yolların korunması için gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz. Her metresinin mali yükü olan yollarımızı birlikte koruyalım. Konforlu ulaşımı hep birlikte yaşayalım” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika