Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Binicilik Tesislerinde çok yönlü çalışma - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.1039 / Satış : 27.1528
Euro : Alış : 28.8483 / Satış : 28.9003
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Binicilik Tesislerinde çok yönlü çalışma

05 Mart 2020 - 191 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Binicilik Tesislerinde çok yönlü çalışma
Binicilik Tesislerinde çok yönlü çalışma

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Karadeniz’de eşi ve benzeri olmayan yerlerden bir tanesi olan binicilik tesislerinde çok yönlü bir çalışma başlattıklarını belirtti.

Karadeniz’de eşi ve benzeri olmayan yerlerden bir tanesi olan binicilik tesislerinde çok yönlü bir çalışma başlattıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Burayı kullanılabilirliği daha da artırılmış bir vaziyette hemşerilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, binicilik tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemeler sırasında açıklama yapan Başkan Tavlı, düzenlemelerin ardından tesislerde binicilik kursunun yanı sıra, her yaştan ziyaretçiler sportif faaliyetler ve macera sporları da yapabileceğini söyledi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı açıklamasında şunları ifade etti;

“Bünyemizdeki binicilik tesisleri Karadeniz’de hemen hemen eşi ve benzeri olmayan yerlerden bir tanesiydi ama süreç içerisinde işlevselliğini biraz daha yitiren, bakımsız hale dönüşmüş bir alan haline geldi. Buranın daha güzel bir hale dönüşmesi, daha verimli bir şekilde düzenlenmesi, kullanılabilirliği daha da artırılmış bir vaziyette hemşerilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Burada atların koşu pistini, yürüyüş alanlarını güzel ağaçlarla, özellikle doğaya uygun bir şekle çeviriyoruz. Binicilik merakı olan hemşerilerimiz için de atlarını bağlama ve bakma yeri olmayanlara alan oluşturmak adına çalışmamız var. Normalde içeride 20 tane atı barındırmak için alanımız uygun, bunu 2 katına çıkarıyoruz. Yaklaşık 37-40 civarında atın bağlanabileceği bir ahıra dönüştürüyoruz.

Sosyal alan düzenlemesi yapıyoruz

Burada diğer sosyal alanlarda düzenlemeler yapıyoruz. Islak zeminler ile ilgili bakım ve onarımları da yaptıktan sonra kafeterya ve restoran bölümünde de insanların hava şartlarından etkilenmeyecekleri alanlar oluşturacağız. Ve aynı zamanda burada yarışlar düzenlendiğinde araç parkından sorun yaşanıyordu. Sadece yol güzergahında araçlar park edildiği için güzergah tıkanıyor, giriş çıkışlarda sıkıntı oluyordu. Bu anlamda park alanı da oluşturuyoruz.

Profosyonel bir eğitici ile binicilik kursu

İnşallah bu düzenlemeleri tamamlamakla birlikte buranın çok keyifli bir zaman geçirme ve eğlenme alanına dönüşeceği ve profesyonel bir binicilik eğitmeninin aracılığıyla bir kurs vermeyi istiyoruz. Bu durumu Milli Eğitim ile bir protokol imzalayarak binicilik merakı olan çocuklarımıza biniciliği öğretmek ve onun dışında engelli olupta binicilik konusunda sıkıntısı olmayan arkadaşlarımızın bu eğitimi almaları noktasında destek sağlayacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika